Hükümdar diğer hükümdarlardan daha şerefli ve itibarlı olmak dilerse kendi ah...

söz kimin

Bu sayfada Nizamülmülk tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Nizamülmülk şöyle demiştir: Hükümdar diğer hükümdarlardan daha şerefli ve itibarlı olmak dilerse kendi ah... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Hükümdar diğer hükümdarlardan daha şerefli ve itibarlı olmak dilerse kendi ahlakını iyi hasletlerle donatıp süslemelidir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir yazar, çokluk, okunmak için yazar. Bunun tersini söyleyenleri alkışlayalım, ama inanmayalım onlara.

Mumlar pastadan pahalı olunca, yaşlandığını anlarsın.

Ne Söyleyim Şu Dünyanın Haline Dağlar Ayrı Ayrı Çöl Ayrı Ayrı Şu İnsanlar Bölüşmüşler Dünyayı Hudut Ayrı Ayrı Yol Ayrı Ayrı.

Istırabını bırakmaktan, ıstırabını saadete dönüştürmekten seni kim alıkoyabilir? Hiç kimse. Bir hapishanede bile olsan, mahkûm edilmiş, zincirlenmiş, hiç kimse seni mahkûm edemez. Senin ruhun yine de özgür kalır. Elbette son derece sınırlı koşullardasındır. Ama bu sınırlandırılmış durumda bile bir şarkı söyleyebilirsin. Ya çaresizlik gözyaşlarıyla ağlarsın ya da bir şarkı söyleyebilirsin. Ayağındaki zincirlerle bile dans edebilirsin; o zaman zincirlerin sesi bile bir melodiye sahip olacaktır..

Yüreğinde hissedersen, mesafe yoktur.

Şimdi vazgeçersen asla başaramassın. Bu nasihatı kulak ardı edersen, yolu yarıladın demektir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste