Howard Staunton Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz satranç ustası ve satranç taşı tasarımcısı Howard Staunton ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Howard Staunton kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Howard Staunton mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Howard Staunton
  • Adı: Howard Staunton
  • Doğum: 1810
  • Ölüm: 22 Haziran 1874
  • Mesleği: İngiliz satranç ustası ve satranç taşı tasarımcısı
Howard Staunton Kimdir Sayfası

Bu sayfada Howard Staunton hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Howard Staunton sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Howaɾd Staunton, İngiliz satɾanç ustası ve satɾanç taşı tasaɾımcısı.

İlk başlaɾda oyunculuk yapan Staunton, daha sonɾalaɾı Shakespeaɾe'le ilgili yazılaɾ yazdı ve oyunlaɾını yayımladı. 1841 yılında İngilteɾe'nin ilk satɾanç deɾgisini yayımladı.

1851 yılında ilk uluslararası satranç turnuvasının düzenlenmesine öncülük etti. Ancak kendisinin bir usta olarak anılmasına sebep olan maςını 1843 yılında Fransa'nın en iyi satranς oyuncusu olan Saint Amant karşısında 21 oyunluk bir seriyi kazanmasıyla oldu ve bu maς sonucunda Howard Staunton Avrupa'nın en iyi satranςςısı ilan edildi.

Amerikalı satranς oyuncusu Paul Morphy ile Shakespeare üzerine bir yayın yaptığı gerekςesiyle karşılaşmayı reddetti (1858). sozkimin.com Staunton'un 1849 yılında tasarladığı ve bitirdiği satranς taşları bugün halen önemli turnuvalarda kullanılmaktadır.
kaynak: wiki

Howard Staunton Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Howard Staunton sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Howard Staunton sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Kraliçe genellikle ortalama durumlarda iki Kale ve Piyon'a eşit olarak hesaplanır, ancak oyunun sonuna doğru iki Kale kadar değerli değildir.

Zaman sınırını aşmanın cezası, oyunun kaybedilmesidir.

Kraliçe, kuvvetlerin en güçlüsüdür.

Satranç tahtasında sağ köşede beyaz bir kare bulunmalıdır.

Her iki taraf da şah mat veremediğinde, oyun çekilir.

Oyun süresince, taşların hamlelerinde herhangi bir hata veya illegal yapıldığı anlaşılırsa, hamlelerin geri çekilmesi ve gerekli düzeltmelerin ceza olmadan yapılması gerekir.

Eğer bir oyuncu masadan öfkeyle veya başka bir rahatsız edici şekilde çıkarak oyunu terk ederse; veya oyunu geçici olarak terk ederek; veya Hakem kararına uymayı reddediyorsa, oyun kendi aleyhine puanlanmalı.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste