Hitler gelir ve gider, ama almanya ve alman halkı kalacaktır....

söz kimin

Bu sayfada Stalin tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Stalin şöyle demiştir: Hitler gelir ve gider, ama almanya ve alman halkı kalacaktır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Hitler gelir ve gider, ama almanya ve alman halkı kalacaktır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Cesaret bütün silahları mağlup eder.

Bir Gülşene Vardık Bir gülşene vardık ki uzak mihrin hedeften Bir gülşene vardık ki uzak mihrin hedeften Gelmiş ve gelenler bütün erbab-ı günehden Gelmiş ve gelenler bütün erbab-ı günehden Susmaz mı havasında öten bülbülü matem Susmaz mı havasında öten bülbülü matem Feryad, feryadı bu gülşendeki-i ahengi siyehten Matemse eğer anlaşılan rengi siyehden Kabrim de benim olmalıdır sengi siyehden Yar yar yar aman off Şems olmazsa bülbül de olur gül de siyeh renk Ahh . feryad bu gülşendeki ahengi siyehden Yar . feryad Feryad feryad feryadı bu gülşendeki ahengi rengi siyehden

Selâm verdim; rüşvet deyüldür diye, selâmım almadılar.

En kusursuz cinayet budur; yasama sevincimizi kimlerin öldürdüğünü, bunu hangi güdüyle yaptıklarını, suçluların nerede bulunacağını bilemeyiz.

Beni korkutan bir başka şey ise zaman. Zaman bir kitap gibidir. Bir başlangıcı, ortası ve sonu vardır. Bu sadece bir döngüden ibaret.

Hikayelere çok düşkünüz. Onlara inanma ihtiyacı taşıyoruz. Ve ne oluyor biliyor musun? Bu inanma ihtiyacı seni bataklığa sürüklüyor.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste