Hiçbir şey özgürlüğe duyulan özlem kadar yakıcı olamaz. Özgürlüğe atılan ad...

söz kimin

Bu sayfada İtalyan yazar ve şair Silvia Avallone tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Silvia Avallone şöyle demiştir: Hiçbir şey özgürlüğe duyulan özlem kadar yakıcı olamaz. Özgürlüğe atılan ad... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Silvia Avallone

Hiçbir şey özgürlüğe duyulan özlem kadar yakıcı olamaz.
Özgürlüğe atılan adımlardır dünyayı döndüren.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Aslanın ölüsüne karşı söylenenler, dirisine karşı söylenemeyenlerdir.

İki olası sonuç vardır: sonuç hipotezi onaylarsa, o zaman bir ölçüm yaptınız. Sonuç hipoteze aykırı ise, bir keşif yaptınız.

Güzellerin sonbaharı da güzeldir.

Saçlarım adedince başlarım bulunsa, hergün biri kesilse, hakikat-i Kur'âniyeye feda olan bu başı zındıkaya ve küfr-ü mutlaka eğmem ve bu hizmet-i imaniye ve nuriyeden vazgeçmem ve geçemem.

Kirli bi çocuk yüzüyüm kapında; ama dünyanın en temiz gözleriyle bakıyorum sana! Şeker değil istediğim, yüreğini köy avuçlarıma!

İki alem vardır: İlki varlık alemi, ikincisi manâ alemi. Varlık alemi gündüz gibidir, olanı biteni açıkça görürsün, kendini kolayca ele verir. Manâ alemi ise gece gibidir, onu bulmak için mutlaka gönül ışığını yakman gerekir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste