Hiçbir şey özgürlüğe duyulan özlem kadar yakıcı olamaz. Özgürlüğe atılan ad...

söz kimin

Bu sayfada İtalyan yazar ve şair Silvia Avallone tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Silvia Avallone şöyle demiştir: Hiçbir şey özgürlüğe duyulan özlem kadar yakıcı olamaz. Özgürlüğe atılan ad... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Silvia Avallone

Hiçbir şey özgürlüğe duyulan özlem kadar yakıcı olamaz.
Özgürlüğe atılan adımlardır dünyayı döndüren.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi tanrı'dandir. Seven herkes tanrı'dan doğmuştur ve tanrı'yı tanır. sevmeyen kişi tanrı'yı tanımış değildir. Çünkü tanrı sevgidir.

Neredeysen uzat ellerini basım dönüyor.

Hayatımda mesut olduğum ilk gece... Sanatın ruhuma verdiği güzel sarhoşluk içindeyim. O piyeste (Yamalar) güzel bir sahne vardır; ağlama sahnesi... Orada taşkın bir saadetle gerçekten ağladım... Alkış, alkış, alkış... Perde kapandı; açıldı, bana çiçekler getirdiler. Perde tekrar kapandı. Muharrir (Hüseyin Suat Bey) kuliste bekliyormuş; ben çıkarken durdu, alnımdan öptü: 'Bizim sahnemize bir sanat fedaisi lazımdı; sen işte o fedaisin' dedi.

Kapitalizmin temel kuralı Sen ya da ben, Sen ve ben değil.

O benim peşim sıra yukarıya gelemiyor diye, ben onun bulunduğu aşağılara inemem ki!

Her sabah kalktığım zaman kendi kendime şöyle söz veririm: dünya üzerinde vicdanımdan başka kimseden korkmayacağım. Kimsenin haksızlığına boyun eğmeyeceğim. Adaletsizliği adaletle yıkacağım ve mukavemet etmekte ısrar ederse onu, bütün mevcudiyetimle karşılayacağım.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste