Hiçbir şey orijinal değildir. Hayal gücünüzü gazlayan, sizi ilhamla titreştir...

Ana Sayfa > Liste > J Harfi > Jim Jarmusch > Hiçbir şey orijinal değ...

Bu sayfada Jim Jarmusch ait olan sözünü okuyacaksınız. Jim Jarmusch şöye demiştir: "Hiçbir şey orijinal değildir. Hayal gücünüzü gazlayan, sizi ilhamla titreştir..." sözünün devamı aşağıdadır.

Jim Jarmusch
Hiçbir şey orijinal değildir. Hayal gücünüzü gazlayan, sizi ilhamla titreştiren her yerden çalın. Eski filmlerden, yeni filmlerden, müzikten, kitaplardan, resimlerden, fotoğraflardan, şiirlerden, rüyalardan, rastgele sohbetlerden, mimariden, köprülerden, tabelalardan, ağaçlardan, bulutlardan, sulak havzalardan, ışık ve gölgelerden beslenin. Sadece ve sadece ruhunuza seslenen şeyleri malzeme alın.Bunu yaparsanız işiniz (ve hırsızlığınız) özgün olur. Özgünlük paha biçilmez, orijinallik safsatadır. Bunları yaptıktan sonra da hırsızlığınızı saklamakla uğraşmayın, tam tersine değerini bilin. Jean-Luc Godard'ın 'Nereden aldığınız değil, nereye götürdüğünüz önemlidir' sözünü hep aklınızda tutun. / Jim Jarmusch
Okuduğunuz Jim Jarmusch sözünde hata veya bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Jim Jarmusch Kimdir ?
Bu Söze Yapılan Yorumlar 💬
Henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler
0💬
Bob Kane Bob Kane