Hiçbir insanda nefs, insanın doğasındaki iyiyi tamamen yok edecek kadar hakim...

söz kimin

Bu sayfada Thomas Aquinas tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Thomas Aquinas şöyle demiştir: Hiçbir insanda nefs, insanın doğasındaki iyiyi tamamen yok edecek kadar hakim... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Hiçbir insanda nefs, insanın doğasındaki iyiyi tamamen yok edecek kadar hakimiyet kuramaz.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Çağdaş insanın en büyük trajedisi iç köleliktir ki bu dış kölelikten on bin kat daha kötüdür.

Üzgünsün diye, ağlaman gerekmiyor.

Kariyerimde, giyimimde, ilişkilerimde meydan okumayı seviyorum.

Sosyal ilişki olmadığında bedava ödül kaybolur, yalnız insanın depresyonu bundan olur.

Yağmur sesi ve kokusu var havada. En güzel kokuyu hissederken en güzel melodiyi dinliyor gibiyiz. Yanağından yağmur damlasını silmelerim, sarılmaktan kollarımı çekmeye gücümün yetmediği.

Are You Gonna Go My Way Çok önceden doğdum Ben seçilmiş kişiyim, O benim Günü kurtarmaya geldim İşimi halledene kadar da gitmeyeceğim İşte bu sebeple sen de çabalamalısın Nefes almalı ve eğlenmelisin Herhangi bir ücret almamama rağmen bu oyunu oynuyorum İşimi halledene kadar durmayacağım (Ama asıl merak ettiğim ise;) Sen de benimle bu yola baş koyacak mısın? (Lütfen bebeğim) Bilmeliyim (lütfen) bilmeliyim (bilmek zorundayım) evet Neden sürekli ağladığımızı bilmiyorum Bunu terk etmeli ve yok etmeliyiz Birleşmeli ve yeniden düzenlemeliyiz Ve bu gezegeni birleştirmeliyiz Bu yüzden neden ölmek zorunda olduğumuzu söyle Birbirimizi birer birer öldürmek zorunda olduğumuzu Sarılmalıyız ve davullar çalmalıyız Dans etmeliyiz ve aşık olmalıyız (Ama asıl merak ettiğim ise;) Sen de benimle bu yola baş koyacak mısın? (Lütfen bebeğim) Bilmeliyim (lütfen) bilmeliyim (bilmek zorundayım) evet

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste