Herkes aynı zamanda hem bağımsız hem güçsüzdür....

söz kimin

Bu sayfada Fransız siyasi düşünür ve tarihçi Alexis de Tocqueville tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alexis de Tocqueville şöyle demiştir: Herkes aynı zamanda hem bağımsız hem güçsüzdür.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alexis de Tocqueville

Herkes aynı zamanda hem bağımsız hem güçsüzdür.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sana daha önce söyledim ve tekrar söyleyeceğim. Güçlüler hayatta kalır ve zayıflar yok olur. Ortadan kaybolmayı düşünmüyoruz.

Bilim insanıyla, uygar insanla, yobaz burada ayrılır: Bilim insanı gerçekten bilmek ister ve bilimin tek kaynağının kendi aklı ve gözlemleri olduğunun farkındadır. Yobaz ise inanmak ister. Onun aklı ve gözleri gerçeğe kapalıdır.

Cehennemliklerin suçu seks ve içki idi. Cennetliklerin mükafatı da seks ve içki.. Gelecektekiler bizim saflığımıza gülüyorlar.. Sen anlıyor musun? Ben anlamıyorum! Huri ve fahişenin farkı nedir? Biri Allah'ın çalışanı, diğeri kulunun.. İnananlarına rüşvet olarak Huri veren Allah ve Genelev olan Cennet! Hangisi günahsız? Çaresizlikten karnını böyle doyuran fahişe mi? Yoksa vücudunun hazzı, kulların iyi işlerinin mükafatı olan Huri mi? Sen biliyor musun? Ben bilmiyorum!

İslamın şartı beş, marksizmin şartı birdir; o da haddini bilmektir.

İşsiz ve yorucu dorukları sevenlerin kanatları olmalıdır!

Bir savaşçı ol ve ruhunun kuvvetli düşmanları olan isteklerini öldür.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste