Her zaman kalbimizden gelen ve doğru bulduğumuz sese uymalıyız, çünkü o ses h...

söz kimin

Bu sayfada Rus yazar Tolstoy tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Tolstoy şöyle demiştir: Her zaman kalbimizden gelen ve doğru bulduğumuz sese uymalıyız, çünkü o ses h... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Tolstoy

Her zaman kalbimizden gelen ve doğru bulduğumuz sese uymalıyız, çünkü o ses hiçbir zaman yalan söylemez.

Yorumlar

Perihan

Yildız

Kalbimizin sesi bazen birdenbire bazan da onu duymak zaman alabilir diye düşünüyorum. Sabırla beklemeli o ses yalan söylemez. Tolstoy'un hayranlarındanım

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Biz türlerin oluşumuna ilişkin, doğruluğu olgusal olarak yoklanabilir bir açıklama arayışı içindeydik. Aradığımızı türlerin kökeni'nde bulduk. Kutsal kitabın masalımsı açıklaması geçerli olamazdı. Bilimsel görünen diğer açıklamaları da yeterli bulamuyorduk. Charles darwin kuramı her yönüyle bilimsel yeterlikteydi.

Yaa ben boş verdim de, o hep aklıma geliyor...

Kadın olmak acayip zor zanaat, başlıca erkeklerle uğraşmaya dayandığından.

Soytarı olan ben değilim, deliliğini gizlemek için ciddiyet oyunu oynayan şu aklın mantığın alamayacağı ölçüde sinsi, bönlüğünden bile habersiz toplum.

Özi'nin düştüğü takriri âlimallah beni yeniden kederlendirdi; bu kadar Müslüman erkek, kadın, küçük ve büyüğün kâfir elinde kalması beni mahzun eyledi. Yârab! Sen Mâlik’ül-mülksün. Senden niyazım, ölmeden bu beldeleri tekrar Müslümanların eline geçtiğini bana göster.

Öyleleri de vardır ki fakirlik köşesinde ayaklar altında kalmıştır da bir şey isteyip dilenemez

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste