Her zaman en korkulan kişiler soru soran kişilerdir. Sorulara cevap vermek o ...

söz kimin

Bu sayfada Yazar Jostein Gaarder tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Jostein Gaarder şöyle demiştir: Her zaman en korkulan kişiler soru soran kişilerdir. Sorulara cevap vermek o ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Jostein Gaarder

Her zaman en korkulan kişiler soru soran kişilerdir. Sorulara cevap vermek o kadar sakıncalı değildir. Tek bir soru bin cevaptan daha güçlü olabilir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İnsan herşeyi anladığında mutlaka ağır bir sinir krizi geçirir. Bilinçlilik bunu gerektirir.

Affetmek her zaman ve her yerde yanımda taşıdığım iyileştirici bir araçtır. Affetmeye hazırım; Eleştiri, korku, suçluluk, pişmanlık ve utanç duygusunu üzerimden attığım zaman özgür olduğumu hissediyorum. Bu sayede kendimi ve diğer insanları affedebilirim. Bu hepimizi özgür kılacaktır. Eski meseleleri kapatmaya hazırım. Geçmişte yaşamayı reddediyorum artık. Bu yükü uzun zamandır sırtımda taşıdığım için kendimi affediyorum. Kendimi ve başkalarını sevmeyi bilmediğim için kendimi affediyorum. Her insan kendi davranışlarından sorumludur ve hayatta ne ekerse onu onu biçerler. Bu nedenle kimseyi cezalandırmama gerek yok. Ben de dahil olmak üzere hepimiz kendi bilinçlerimizin yasaları altında yaşıyoruz. Kendi adıma kin tutan yönümü bir kenara bırakıyorum ve sevgiyi kucaklıyorum. Ve şimdi iyileşiyorum.

Yaptığım her şey bana yapay ve yanlış geliyor.

Düşünüyorum, demek ki varım.

Erkekler, kadınların kendilerinden daha zeki olmasını istemiyorlar. Sadece onların kendilerinden daha zeki olduklarını düşünmelerini istiyorlar.

Umarım bir şey yaparsam en azından kimseyi kopyalamama erdemine sahip olurum.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste