Her şeyi bilme şeklindeki bu kendini beğenmiş küstahliğin temeli hiçbir zaman...

söz kimin

Bu sayfada İtalyan astronom, fizikçi, mühendis, filozof ve matematikçi Galileo tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Galileo şöyle demiştir: Her şeyi bilme şeklindeki bu kendini beğenmiş küstahliğin temeli hiçbir zaman... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Galileo

Her şeyi bilme şeklindeki bu kendini beğenmiş küstahliğin temeli hiçbir zaman hiçbir şeyi anlamamış olmaktan başka birşey değildir. Bir kerecik bile olsa, tek bir şeyi tam olarak anlama deneyimi olan ve bilginin nasıl elde edildiğini gerçekten duyumsamış

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Umudun tanımına giren iki şey vardır: Zaman ve gelecek... Umut ne dündür, ne de şimdi... O hep yarınlarda yaşamayı sever.

Düşüne hizmet eden, dünyasına hükmeder.

Kabul etmek ne kadar zor olursa olsun, ben gerçeğin hayranıyım.

Adet ve kanunlar iyilik ile kabul edilmelidir. iyilik ve fayda bundadır. Baskı ve kölelik yolu ile kabul ettirilmesi ile doğacak zarar sayılamaz.

Hayatını değiştirmeyi düşünmeyen, giderek daha az şeye razı olan, hiçbir şeye itiraz etmeyen biri? İşten eve, evden işe yani. Bir gün kendime niye yaşadım ki bunca yılı diye sormaktan korkuyorum.

İnsanlığın ilerleyişi münhasıran ahlak, din veya felsefeye değil, doğal bilimlerin ilerlemesine bağlıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste