Her saniye bir cahil, yüzyıllardır bilinen bir fikri yeniden keşfeder....

söz kimin

Bu sayfada Mehmet Murat İldan tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Mehmet Murat İldan şöyle demiştir: Her saniye bir cahil, yüzyıllardır bilinen bir fikri yeniden keşfeder.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Her saniye bir cahil, yüzyıllardır bilinen bir fikri yeniden keşfeder.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Eğer ülkeme yararlı olacak, diğer ülkeleri mahvedecek bir şey biliyorsam prens'ime önermem; çünkü ben önce bir insanım, sonra bir fransız'im. Ben zorunlu olarak insan doğdum ve tesadüfen fransız oldum.

Herkes ikinci bir şansı hakeder' derler ya hani. Unutma, 'seven gerçekten sevse, ilk şansını kaybetmezdi.

Bir gölün yüzeyi durgunken dibini açık bir şekilde görmek mümkündür. Bu, yüzey dalgalarla altüst olmuşken imkansızdır. Aynı şekilde zihin sessizken, hiçbir düşünce veya arzu yokken Özünü görebilirsin.

Ölmek bir düşüncedir. Her şey ölmekten korkar! Kendi doğanı bilmeden yaşamak ölümdür, bu yüzden de her şey ölüdür. Eğer kendini sadece beden ve zihin olarak alırsan, sen öleceksin! Kendini farkındalık olarak keşfettiğinde ölüm fikri artık sana bir dert oluşturmayacak. Biz fiziksel ölümden korkarız, bu yüzden de bir şekilde hayatın kendisinden de korkarız.

Allahım! İnsanlar seni verdiğin nimetler yüzünden severler; bense seni verdiğin belalar yüzünden severim.

Tarihçinin ihtisası olmaz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste