Her insanın içinde uyumakta olan bir hayvan vardır. Eğer bu hayvanı korkuyla,...

söz kimin

Bu sayfada Boris Pasternak tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Boris Pasternak şöyle demiştir: Her insanın içinde uyumakta olan bir hayvan vardır. Eğer bu hayvanı korkuyla,... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Her insanın içinde uyumakta olan bir hayvan vardır. Eğer bu hayvanı korkuyla, zincire vurarak zapt etmeye çalışırsan insanlığın simgesi eli kırbaçlı bir hayvan eğiticisi olur.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

O, verdiği sözü her ne olursa olsun tutan, savaşların içinden çıkıp gelmeyi başaran, kendisini orada sonsuza dek birinin bekleyeceğini bilmenin verdiği güçle bütün düşmanları kılıçtan geçiren, o sevgilinin hayaliyle en büyük zorlukları aşan ve gözlerine bak

İnsanlığın kendine yabancılaşması o raddeye varmıştır ki, kendi yıkımını dahi birinci kalite estetik haz olarak yaşayabilecektir.

Yerine getirilmiş bir görevin mutluluğu başka bir görevi yapabilme gücünü yaratır.

Pasteur neredeyse Tanrı benzeri bir figür olarak kutlanacak. Bu ay büyük döngüsünü tamamladığında, ancak diğer söylentiler tarafından onur kırılacaktır.

Başarınızın limiti sizsiniz. İnsan da kitap gibidir, değeri 'içindekiler' kadardır.

Hayal gücü, ereksiyon halindeki zekadır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste