Her hangi birilerine nasihat ederken, kabul edilmesi şartıyla yapma. İyi niye...

söz kimin

Bu sayfada İbn Hazm tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. İbn Hazm şöyle demiştir: Her hangi birilerine nasihat ederken, kabul edilmesi şartıyla yapma. İyi niye... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Her hangi birilerine nasihat ederken, kabul edilmesi şartıyla yapma. İyi niyetle giriştiğin işte, anlaşılman şart değil.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Çoğu kez icat ihtiyacın anasıdır, ihtiyaç icadın değil.

Bir zaman sonra,

Savaşmak şampanya gibidir. Korkakları da kahramanlar kadar çabuk sarhoş eder.

Allah'a ve ahiret gününe imân eden kimse, komşusuna eziyet etmesin. Allah'a ve ahiret gününe imân eden misafirine ikramda bulunsun. Allah'a ve ahiret gününe imân eden kimse, ya hayır söylesin veya sussun.

Hilim yumuşak huyluluk gibi üstünlük yoktur.

Oysa günün birinde yalnızlık yoracak seni, günün birinde gururun iki büklüm olacak ve cesaretin kırılacak. Yalnızım' diye haykıracaksın günün birinde. Kendi ululuğun bile bir hayalet gibi korkutacak seni. Her şey sahte ! Diye bağıracaksın günün birinde.. Yalnız kişiyi öldürmeye çalışan duygular vardır; öldürmeyi başaramazlarsa eğer, onların ölmesi gerekir. Peki, gücün yetiyor mu buna? Katil olmaya?

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste