Her eylem için eşit ve zıt bir tepki vardır....

söz kimin

Bu sayfada Isaac Newton tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Isaac Newton şöyle demiştir: Her eylem için eşit ve zıt bir tepki vardır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Her eylem için eşit ve zıt bir tepki vardır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Türk milleti dindar olmalıdır yani, bütün sadeliğiyle dindar olmalıdır demek istiyorum. Bizzat hakikate nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum.. Din şuura muhalif, ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva etmiyor.

İnsan herkesin ortasında bir tartışmaya girince, çok kere söylemek istediklerinden fazlasını söylüyor.

Ben hayvanları kafeste görmekten hiç hoşlanmam. Kendilerine bakıldığını bilir bu hayvanlar; yüzlerce meraklı gözü hisseder bu hayvanlar; dokunur bu onlara. Ben gözetlendiklerini bilmeyen hayvanlar isterim. Kendi inlerinde gezinen, uykulu yeşil gözlerle uzanıp pençelerini yalayan, düşünen, ürkek hayvanlar.

Sen aklı, ben ise aşkı seçtim.

İnsanın içinden gelen bir imanla tanrı veya ezeli sebep olması gerektiğine inanıyor olmasının nasıl olup da ?gerçekten güvenilir bir delil' olabileceğine bir türlü aklım ermiyor.

Bu dünya bir ağaca benzer, biz de bu ağaçta, yarı ham, yarı olmuş meyveler gibiyiz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste