Her barışçıl insan, orduya desteğini çekmelidir, ve savaş isteyen herkes bunu...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li anarşist Voltairine de Cleyre tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Voltairine de Cleyre şöyle demiştir: Her barışçıl insan, orduya desteğini çekmelidir, ve savaş isteyen herkes bunu... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Voltairine de Cleyre

Her barışçıl insan, orduya desteğini çekmelidir, ve savaş isteyen herkes bunun maliyetini ve riskini üstlenmelidir; insan-öldürme mesleğini icra edenlere ne ücret ne de barınma sağlanmalıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Allah'ın kullarından hoşnutluğunun nisanesi, fiyatların düşük, hükümdarın ise adaletli olmasıdır. Allah'ın, onlara gazap etmesinin nisanesi ise, hükümdarın adaletsiz, fiyatların ise yüksek olmasıdır.

İnsan, Güneş tarafından temsil edilen varlık düzeyine doğru gelişebilmek üzere tamamlanmamış olarak yeryüzü üzerinde yaratılmıştır. Bu bakımdan Çalışmada İnsan kendi kendine gelişebilen bir organizma olarak tanımlanmaktadır. Yani insan Güneşin yeryüzüne y

İçinde çocuk olmayan binalar taştan ibaret. İçinde çocuk olmayan bir bahçenin yeşili bile yeşil gibi değil. İçinde çocuk olmayan bir dünya, bomboş. Çocuklara saygı gösterin çünkü onlar, bizim büyüyüp kaybettiğimiz her şeye sahipler.

Onca şarkı, onca film, onca roman ama sevmeye yetmez ; herkesin kalbi.

Zekâ elde edilen bir şey değildir, o doğuştandır, o öze aittir, o hayatın yapıtasıdır.

1902 yazında, daha yakın çalışma amacıyla Strazburg'da iki adet iki deneme istasyonu kurdum.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste