Henüz bilinmeyen elementlerin keşfedilmesini beklemeliyiz - örneğin, atom ağı...

söz kimin

Bu sayfada Rus kimyager ve mucit Dimitri Mendeleyev tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Dimitri Mendeleyev şöyle demiştir: Henüz bilinmeyen elementlerin keşfedilmesini beklemeliyiz - örneğin, atom ağı... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Dimitri Mendeleyev

Henüz bilinmeyen elementlerin keşfedilmesini beklemeliyiz - örneğin, atom ağırlığı 65-75 olacak şekilde alüminyum ve silikon benzeri elementler.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Atatürk ölebilir mi? Türk milleti, Türk vatanı yaşadıkça o da yaşayacaktır.

Hayatta saadeti yapan şeyler çok küçük parçalardır. Bir iyilik, bir gülümseme, tatlı bir bakış, iyi bir dilek... Aslında mutlu olanlar, bu küçük şeylerin huzuruna varmış olanlardır.

Gencim ben, yirmisindeyim. Ama hayatta bildiğim tek şey umutsuzluk, ölüm, korku. Ve bir acı uçurumunun üstüne atılmış sığ, soytarıca bir keyif... İnsanların nasıl birbirine düşman edildiğini, nasıl ses çıkarmadan, bilmeden, ahmakça, uysalca, masumca birbirlerini boğazladıklarını biliyorum. Dünyadaki en keskin zekaların bu işkenceyi büsbütün inceltmek ve uzatmak için silahlarla sözler icat ettiğini görüyorum.

Zaman bir su gibidir, durmaksızın akar, gider.

Hiçbir aşkın ardından 'geçmiş olsun' denmez . Çünkü gerçekten 'aşk'sa zaten geçmez.

Hayat sana hep ekşi limonlar sunuyorsa; Sen de Tekila ve tuz iste.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste