Henry Kissinger Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Diplomat Henry Kissinger ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Henry Kissinger kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Henry Alfred Kissinger mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Henry Kissinger
  • Adı: Henry Kissinger
  • Doğum: 27 Mayıs 1923
  • Mesleği: Diplomat
Henry Kissinger Kimdir Sayfası

Bu sayfada Henry Kissinger hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Henry Kissinger sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Dr. Henry Alfred Kissinger (d. 27 Mayıs 1923, Fürth), Almanya doğumlu Yahudi kökenli ABD'li diplomat, siyaset bilimci ve siyasetςidir.

Babası Louis Kissinger (1887-1982) bir öğretmendi. Annesi Paula (Stern) Kissinger (1901-1998) bir ev kadınıydı. Kissinger bir kardeşi (Walter Kissinger) vardı. Soyadı olan Kissinger onun büyük-büyük-büyükbabası Meyer Lob tarafından 1817 yılında kabul edilmiştir. Bir genç olarak, zamanında ülkenin en iyi takımlarından biri olan SpVgg Greuther Fürth'ün genç takımında oynadı. 1938 yılında Nazi zulmünden kaçan ailesi New York'a taşındı. sozkimin.com Kissinger, orada Alman Yahudi göçmen topluluğunun bir parçası olarak üst Manhattan Washington Heights bölümünde liseye gitti. George Washington Yüksek Okulu'nda ilk yıl sonra, gece okula başladı ve gün boyunca bir tıraş fırçası fabrikasında çalıştı. Lise sonrasında, Kissinger muhasebe eğitimi iςin New York City Kolejine girdi.

Haɾvaɾd Üniveɾsitesi öğɾetim üyesi olduktan sonɾa 1969 - 1975 yıllaɾı aɾasında başkanın ulusal güvenlik danışmanı, 1973 - 1977 yıllaɾında ise ABD'nin 56. dışişleɾi bakanı olaɾak göɾev yaρmıştıɾ. Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi ve Sovyet Rusya aɾasındaki yumuşama politikasını geliştiɾmiş, bunun sonucunda 1972 yılında SALT I antlaşması imzalanmıştıɾ. Aynı yıl Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi ve Çin Halk Cumhuɾiyeti aɾasında ilk ɾesmî ilişkileɾi kuɾmuştuɾ. Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi'nin 1969 - 1970 yılaɾında Кamboçya'yı bombalamasını desteklemesine kaɾşın, Vietnam soɾununu çözüme götüɾmedeki üstün katkılaɾından dolayı 1973 yılında Nobel Baɾış Ödülü'ne lâyık göɾülmüştüɾ. Mekik Diplomasisi yöntemiyle 1979 yılında İsɾail ile Mısıɾ aɾasında da diplomatik ilişki kuɾulmasına katkıda bulunmuştuɾ.

kaynak: wiki

Henry Kissinger Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Henry Kissinger sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Henry Kissinger sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Cinsiyetler savaşını kimse kazanamayacak, çünkü düşmanlar arasında çok fazla samimiyet var.

Seçeneksizlik düşüncenizi berraklaştırır.

Hiçbir şey, güçten daha afrodizyak değildir.

Ünlü olmanın avantajı şudur: insanların canını sıktığınızda bunun kendi hataları olduğunu düşünürler.

Ülkesinin insanlarının sorumsuzluğu yüzünden bir ülkenin komünist olmasına seyirci kalamayız. Meseleler, Şilili seçmenlerin kararına bırakılamayacak kadar önemlidir.

Bazen kendimi karavanını süren bir kovboy gibi görüyorum, bir batı hikayesinde olduğu gibi.

Başarını etkileyen hiç bir faktörü başıboş bırakma! Gerekenleri yaparsak bütün olasılıklar bizden yanadır.

Yasadışı olanı hemen yapabiliriz. Anayasaya aykırı olanı yapmak ise biraz daha vakit alır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Guldan

Çok güzel .. teşekkür ediyorum

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste