Henry James Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar Henry James ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Henry James kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Henry James mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Henry James
  • Adı: Henry James
  • Doğum: 15 Nisan 1843
  • Ölüm: 28 Şubat 1916
  • Mesleği: ABD'li yazar
Henry James Kimdir Sayfası

Bu sayfada Henry James hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Henry James sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Henry James (15 Nisan 1843 ' 28 Şubat 1916) yılları arasında yaşamış aBD doğumlu yazar.

19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında edebiyat eleştirileri, romanlar ve kısa hikâyeleri ile ünlendi. ana tema olarak insan bilincini işleyen James, hayatın çoğunu avrupa'da geςirdikten sonra, ölümünden kısa bir süre önce İngiliz vatandaşı oldu. sozkimin.com Psikoloji biliminin kuɾuculaɾından sayılan William James'in kaɾdeşidiɾ. The Ambassadoɾs, Daisy Milleɾ, The Tuɾn of the Scɾew ve Poɾtɾait of a Lady gibi klasik eseɾleɾi bulunmaktadıɾ. Eseɾleɾinden Biɾ Кadının Poɾtɾesi'nin sinema uyaɾlamasında ünlü aktɾis Nicole Kidman başɾolü oynamıştıɾ. ɾomanlaɾında çoğunlukla kadına ve kadınlaɾın iç dünyalaɾına göndeɾmeleɾde bulunmuştuɾ.Eseɾleɾinde ɾesim kullanmayı sevmez.
kaynak: wiki

Henry James Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Henry James sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Henry James sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bütün yaşantıların ortasında sözcüklerin, düşüncelerin ağırlığını taşıyacağını düşünmek son derece zorlaşmış bulunuyor. Savaş, sözcükleri tüketip bitirdi; sözcükler iyice zayıfladı, sözcüklerin ileri tutar bir tarafı kalmadı.

İnsan yaşamında üç önemli şey vardır: Birincisi iyi insan olmaktır, ikincisi iyi bir insan olmaktır, ve üçüncüsü iyi bir insan olmaktır.

Hayatınıza sahip çıkın. Başka neyiniz var ki?

Bir şeyi deneyinceye kadar yapamayacaklarını bilemezsiniz.

Bulduğunu yitirmeyen kişilerden olmaya çalışmalısınız.

İnsan inandığı tanrıyı savunmaz: İnsanın tanrısı, kendi içinde bir savunmadır zaten.

Önyargılar için yararsızca sonsuza kadar beklemek yerine orada olanı alıp kullanmak gerçeğin içine dalıp oradan birşeyi çıkartmak yaşamanın doğru yolu şüphesiz budur.

Başkalarının öldüğünü görmek kadar bize yaşadığımızı duyumsatan bir şey yoktur.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste