Helen Rowland Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı bir yazar, gazeteci ve mizahçıdır Helen Rowland ait 12 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Helen Rowland kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Helen Rowland mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Helen Rowland
  • Adı: Helen Rowland
  • Doğum: 1875
  • Ölüm: 1950
  • Mesleği: Amerikalı bir yazar, gazeteci ve mizahçıdır
Helen Rowland Kimdir Sayfası

Bu sayfada Helen Rowland hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Helen Rowland sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Helen Rowland, Amerikalı bir yazar, gazeteci ve mizahçıdır.

1876 yılında Washington, D.C.'de doğmuş ve 1950'de New York'ta hayatını kaybetmiştir. Hayatı hakkında çok fazla bilgi mevcut olmasa da, gazetecilik kariyerine 1898'de başladığı bilinmektedir.

Helen Rowland, özellikle 1920'lerde ve 1930'larda yayınladığı mizah ve aşk konulu kitaplarıyla tanınır. Bu kitaplardan bazıları "A Guide to Men," "A Guide to Women," "Reflections of a Bachelor Girl," ve "The Tongue-Tied Canary"dir. Bu kitaplarda, cinsiyetler arasındaki ilişkileri, flört etme, evlilik ve ilişkilerdeki diğer konuları ele alır ve keskin bir mizah anlayışıyla işler.

Helen Rowland ayrıca, birçok popüler dergi ve gazetede köşe yazarı olarak da çalışmıştır. Özellikle New York World ve New York Times gazetelerindeki köşeleri ile tanınmıştır. Yazıları, dönemin sosyal ve kültürel konuları hakkında eleştirel, keskin ve esprili bir bakış açısı sunar.

Helen Rowland, mizah anlayışı ve yazılarıyla, özellikle kadınların ve evli olmayanların ilişki konularında seslerini duyurmalarına yardımcı olmuştur.

Helen Rowland'ın eserleri, çalışmaları ve kitapları
"A Guide to Men" (Erkeklere Rehber), 1922: Bu kitap, erkekleri anlama ve erkeklerle başa çıkma konusunda kadınlara tavsiyeler veren bir rehber niteliğindedir. Kitap, popüler kültürde büyük yankı uyandırmış ve Rowland'ın en bilinen eserleri arasında yer almıştır.

"A Guide to Women" (Kadınlara Rehber), 1923: Bu kitap, erkeklerin kadınları anlaması ve kadınlarla başa çıkması konusunda tavsiyeler vermektedir. Kitapta, kadınların doğası, kadınlarla flört etme ve kadınlarla evlenme gibi konular ele alınmaktadır.

"Reflections of a Bachelor Girl" (Bekar Bir Kadının Düşünceleri), 1909: Bu kitapta, evli olmayan bir kadının hayatı ve düşünceleri ele alınmaktadır. sozkimin.com Kitap, o dönemde bekârlık konusunda toplumsal beklentilerin değişmesi nedeniyle büyük ilgi uyandırmıştır.

"The Tongue-Tied Canary" (Dil Bağı Kesik Kanarya), 1927: Bu kitapta, ilişkiler ve aşk konularında kadınların yaşadığı zorluklar ve sorunlar işlenmektedir. Kitap, dönemin kadın okuyucuları tarafından çok sevilmiştir.

Ayrıca Helen Rowland, "The New York World" ve "The New York Times" gibi gazetelerde köşe yazarlığı yapmış ve birçok popüler dergiye de yazılar yazmıştır. Yazılarında, toplumsal konuları, ilişkileri, aşkı, evliliği ve cinsiyet rollerini ele alarak, keskin bir mizah anlayışıyla okuyucuların ilgisini çekmiştir.

Helen Rowland Sözleri 12 Adet

Aşağıdaki Helen Rowland sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Helen Rowland sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir kadın, erkeğin kalbine değil, cebine girmeyi hedefleyebilir ama gerçek aşkı bulmak için, bir erkeğin kalbini kazanması gerekecek.

Erkekler, bir kadının onlara ilgi göstermesini isterler ama onların ilgisine cevap vermek için hiçbir zaman acele etmezler.

Aşkın gerçek bir sırrı, birbirinizi deliler gibi sevmenize rağmen, birbirinizi delilik yapmaktan alıkoymaktır.

Bir kadının aklını değiştirmek istiyorsanız, ona güçlü bir argüman sunmanız yeterli değildir. Ona bir alternatif sunun.

Erkekler, kadınların kendilerinden daha zeki olmasını istemiyorlar. Sadece onların kendilerinden daha zeki olduklarını düşünmelerini istiyorlar.

Aşk, kaybedecek zamanınızın olmadığınızda bulduğunuz şeydir.

Evlenmek, kocayı bulduğunuzu sandığınızda, onu bulmak için tüm hayatınızı aramak gibidir.

Bir erkeğin sevdiği kadını değiştirmesi gerekiyorsa, o zaman sevdiği kadın değil, hayalindeki kadınla evlenmeliydi.

İnsanların hayatlarındaki en büyük pişmanlıklar, fırsat olduğunda yapmadıkları şeylerdir.

Havva'nın Adem'e elmayı sunduğu günden bu yana, kadının cezası, erkeğe yemek yapmak, yemek beğenilmediği zaman da sonuçlarına katlanmak olmuştur.

Bir erkek, evlenmeden önce, söylediğiniz bir sözü uyumadan sabaha kadar düşünür; evlendikten sonra, siz daha sözünüzü bitirmeden uykuya dalar.

İyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın ona sahip olur.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Bahadır Salih ÜSTÜNER

Sözler muhteşem. Biz erkekleri kendi kendimize tanıtıyor. Bizi bize anlatıyor.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste