Hayattaki en güzel şey; tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen sizin hala muhteşe...

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı romancı, hikaye yazarı ve gazeteci Ernest Hemingway tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ernest Hemingway şöyle demiştir: Hayattaki en güzel şey; tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen sizin hala muhteşe... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ernest Hemingway

Hayattaki en güzel şey; tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen sizin hala muhteşem olduğunuzu düşünen birisinin olmasıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ay geçti, yıl döndü unuttu beni Üstüne adını yazdığım ağaç Açtın dertlerini kanattın beni Atında türküler düzdüğüm ağaç Sendeki yemişler böyle değildi. Dört yana haber saldığım kuşlar Yarı yolda unuttular haberi Kırık kanatlarla döndüler geri Artlarından bakıp kaldığım kuşlar Benim bildiğim kuşlar böyle değildi. Dilimce öterdi kuşlar dallarda Lügatta geçmezdi senin sözlerin Su gibi akardı adın dillerde Dediğini anlardım bütün gözlerin Gözlerde bakışlar böyle değildi. Soran olmaz bizi yardan ağyardan Ne çare namımız çoktan yitmiştir Yol üstü çeşmeler bakar kenardan Bizi bilen sular akıp gitmiştir. Mermerde nakışlar böyle değildi. Meyveden kırılan dallar nasılsa Arzular içimde öyle kurudu Bir dalda bin türlü meyve verirdi Takvimde bahardı ne gün bakılsa Ne deyim bu işler böyle değildi.

Newton, şimdiye dek var olan en büyük deha ve en şanslıydı, çünkü dünyadaki bir sistemin kurulmasını bir kez daha bulamadık.

Özgürlük medeniyetin insana bir armağanı değildir. Hiç medeniyet yokken insanoğlu çok daha özgürdü.

Anlamadığımız şeye saçma diyoruz. Okuyamadığımız şeye laf salatası diyoruz.

2000 yılı bitmeden, ilk çocuğun ayda doğmuş olacağına inanıyorum.

Kendinden daha büyük bir şeyin parçası olduğun zaman yaşamının anlamını bulursun.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste