Hayat bana düşünmeyi öğretti, fakat düşünmek bana yaşamayı öğretmedi....

söz kimin

Bu sayfada Rus asıllı filozof, gazeteci ve yazar Alexander Herzen tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Alexander Herzen şöyle demiştir: Hayat bana düşünmeyi öğretti, fakat düşünmek bana yaşamayı öğretmedi.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Alexander Herzen

Hayat bana düşünmeyi öğretti, fakat düşünmek bana yaşamayı öğretmedi.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Düşmanınıza saldırabilirsiniz; doğru mu yanlış mı yaptığınızı düşünmeniz gerekmez, er ya da geç yargı(c)larınız sizi haklı çıkarmak için en iyi gerekçeleri bulacaktır nasıl olsa.

Ben sinema teorisyeni değilim. Bana yönlendirmenin ne olduğunu sorarsanız, aklıma gelen ilk cevap bilmediğimdir. İkincisi, konuyla ilgili tüm görüşlerim filmlerimdedir.

Peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek: gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yanyanayız buyurmuştur.

Hayat nehri ebediyet denizine akıyor.

Kelime : senin yıldızların kelimeler, şöyle raksetsinler, alev saçlarıyla sonsuz bahçesinde hayallerinin. kelime ormanda uyuyan dilber; şair uzaklardan gelen şehzade. öyle seveceksin ki kelimeleri, sana yetecekler. yıldızlar tanrı'ya yetmiş mi? Kelimeler ben

Sevgi bir tutulma halidir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste