Hasta olduğun için değil, hayatta olduğun için öleceksin....

söz kimin

Bu sayfada Oyun yazarı Lucius Annaeus Seneca tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Lucius Annaeus Seneca şöyle demiştir: Hasta olduğun için değil, hayatta olduğun için öleceksin.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Hasta olduğun için değil, hayatta olduğun için öleceksin.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Türkiye demokratik yönetimiyle Ortadoğu'da istikrarın oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Din farkı olsa da Batı'nın bir parçasıdır.

Arkadan sarkıyorlar, dikkat etmemiz lazım. (Türkiye-Makedonya maçında)

Bu eller miydi masallar arasından Rüyalara uzattığım bu eller miydi. Arzu dolu, yaşamak dolu, Bu eller miydi resimleri tutarken uyuyan. Bilyaların aydınlık dünyacıkları Bu eller miydi hayatı o dünyaların. Altın bir oyun gibi eserdi Altın tüylerinden mevsimin rüzgarı. Topraktan evler yapan bu eller miydi Ki şimdi değmekte toprak olan evlere. El işi vazifelerin önünde Tırnaklarını yiyerek düşünmek ne iyiydi. Kaybolmus o çizgilerden Falcının saadet dedikleri. O köylü çakısının kestiği yer Söğüt dallarından düdük yaparken... Bu eller miydi kesen mavi serçeyi Birkaç damla kan ki zafer ve kahramanlık. Yorganın altına saklanarak Bu eller miydi sevmeyen geceyi. Ayrılmış sevgili oyuncaklardan Kırmış küçücük şişelerini. Ve her şeyden ve her şeyden sonra Bu eller miydi Allaha açılan !

Bazı anlar vardır ki hayatı dolu dolu, bütünüyle yaşamak ile, insanların ikiyüzlülükle bize dayattığı sahte, anlamsız ve alçaltıcı hayatı sürdürmek arasında karar vermek gerekir.

Hastalığı, kişinin nabzını yoklayarak anlayabilmeli ve şehadet parmağı, yoklamak suretiyle hastalık casusu olmalıdır

Mutlu olmak istiyorsan, bir amaca bağlan; insanlara ya da eşyalara değil.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste