Harry Emerson Fosdick Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Vaiz Harry Emerson Fosdick ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Harry Emerson Fosdick kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Harry Emerson Fosdick mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Harry Emerson Fosdick
  • Adı: Harry Emerson Fosdick
  • Doğum: 24 Mayıs 1878
  • Ölüm: 5 Ekim 1969
  • Mesleği: Vaiz
Harry Emerson Fosdick Kimdir Sayfası

Bu sayfada Harry Emerson Fosdick hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Harry Emerson Fosdick sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

"Harry Emerson Fosdick" (24 Mayıs 1878 - 5 Ekim 1969) Amerikalı bir paρaz oldu. Fosdick 1920'lerde ve 1930'larda Amerikan Protestanlık iςindeki "dinci-modernist Polemik" merkezi bir figür oldu ve erken 20. yüzyılın en önemli liberal bakandan biriydi. sozkimin.com Bir Baρtist rağmen, o hayırsever John D. Rockefeller Jr tarafından kurulan tarihi, mezhepler arası Riverside Kilisesi'nde sonra konuk Batı Onikinci Caddesi, Manhattan First Presbyterian Kilisesi New York vaiz ve oldu.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Harry Emerson Fosdick Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Harry Emerson Fosdick sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Harry Emerson Fosdick sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Mutluluğu bulmak için değil, paylaşmak için evlenilir.

Hayat bir sürprizler serisidir. Öyle olmasaydı ne yaşanmaya ne de korunmaya değerdi.

Bugünlerde dünya o kadar hızlı ilerliyor ki; bir şeyin yapılamayacağını söyleyen bir adamın sözünü, o şeyi gerçekleştiren bir başkası kesiveriyor.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Sevgisinin azlığını, çokluğunu kim ölçebilir?

söz kimin Alfabetik Liste