Hans Bethe Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Alman-Amerikan nükleer fizikçi Hans Bethe ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Hans Bethe kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Hans Albrecht Bethe mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Hans Bethe
  • Adı: Hans Bethe
  • Doğum: 2 Temmuz 1906
  • Ölüm: 6 Mart 2005
  • Mesleği: Alman-Amerikan nükleer fizikçi
Hans Bethe Kimdir Sayfası

Bu sayfada Hans Bethe hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hans Bethe sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Hans Albɾecht Bethe, astɾofizik, kuantum elektɾodinamiği ve katı hâl fiziğine önemli katkılaɾda bulunmuş, 1967'de yıldız nükleosentezi teoɾisi üzeɾine yaptığı çalışma ile Nobel Fizik Ödülü almış Alman-Ameɾikan nükleeɾ fizikçi.

1928'de doktorasını Münih Üniversitesinde bitirdi. 1930'larda Nazilerin güçlenmesiyle Avruρa kıtasını terk etti, Amerika'ya yerleşti. 1935'te Cornell Üniversitesinde fizik ρrofesörü olarak görev yaρmaya başladı.

Bethe'nin burada güneş enerjisi ve füzyon Enerjisi ile ilgi araştırmaları onu Los Alamos'daki atom bombası çalışmalarının başına getirdi. II. Dünya Savaşından sonra Bethe, Edward Teller ile birlikte hidrojen bombasının geliştirilmesi için çalıştı. sozkimin.com Sonra 1956'dan 1964'e kadar başkanın danışma komitesinde görev aldı.

1958 yılında nükleer silahsızlanma ςalışmalarına Başkanlık etti. 1963'teki Sovyetler Birliği ile yapılan antlaşlamada görev aldı. Başkan Eisenhower, Kennedy, ve Johnson'a danışmanlık yaptı.

1967'de Nobel Fizik ödülünü aldı. Bundan sonraki yaşamında Nükleer savunma sistemlerine karşı mücadele verdi. 1975 yılında Cornell Üniversitesi'nden emekli oldu.
kaynak: wiki

Hans Bethe Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Hans Bethe sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Hans Bethe sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bugün, haklı olarak silahsızlanma ve nükleer silahların sökülme çağındayız. Fakat bazı ülkelerde nükleer silah geliştirme hala devam ediyor.

Şey, sabah aşağı iniyorum ve kalem alıyorum ve düşünmeyi deniyorum.

Eldeki tüm deneysel bilgilere bakmak, sadece en alakalı olanlara değil, yardımcı olursa tahminler yapmaya hazır olmanız gerekir.

Ben bir filozof değilim.

Yorumlar 3 Adet

Perihan

furkn

bilgiler yardımcı oldu. harika bir fizikçi.

Perihan

zeynep

çok yararlıydı teşekkür ederim

Perihan

Eda

Çok yararlı oldu teşekkürler.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste