Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir....

söz kimin

Bu sayfada ABD'li şair, ressam Edward Estlin Cummings tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Edward Estlin Cummings şöyle demiştir: Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Edward Estlin Cummings

Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Titreşimli bir diyafram ve etrafını saran bir spiral tel ile elektrikli bir mıknatıstan oluşur. Titreşen diyafram, mıknatısın akımını değiştirir. Telin diğer ucuna iletilen bu akım değişiklikleri, alıcı diyaframın benzer titreşimlerini yaratır ve sözcüğü yeniden üretir. (Antonio Meucci'nin notlarından)

Büyük insanlar dinlemeyi, küçük insanlar konuşmayı tekeline alırlar.

Kimse yıllarca yaşadığı için ihtiyarlamaz. İnsanlar ideallerine ihanet ettikleri zaman yaşlanırlar.

Güvenebileceğiniz ve sırtınızı dayayabileceğiniz sadece bir kişi vardır. Bu kişi annenizin kocasıdır ve çok 'baba' bir adamdır.

Hep bildiği şeyler arasında sıkışıp sıkılıp kalmış, yeni şeyler öğrenmeden, yeni şeyler düşünmeden, rutin tekrarlar arasında, yeni şeyler hissetmeden yaşayanlar soğuk beyinlidir. Soğuk beyinliler 35'inde ölür, 70'inde gömülür!

Çocuğunuzla, çiftçinin yetiştirdiği ağaçla kurduğu ilişki gibi bir ilişki kurun. Çiftçi, ağacın özünün ne olduğunu bilir ve o öze saygısı vardır. O özün gelişmesi için uygun ortam hazırlar. Çiftçi elma ağacını muz ağacı yapmaya çalışmaz; elma ağacının en çok meyve veren elma ağacı olması için ortam hazırlar. Ortamını bulan elma ağacı, olabileceğinin en iyisi olur ve ona göre meyve verir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste