Günümüzde duruma göre filozoflar, içeriden şeyleri inceleyip anlamak yerine y...

söz kimin

Bu sayfada Filozof Edmund Husserl tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Edmund Husserl şöyle demiştir: Günümüzde duruma göre filozoflar, içeriden şeyleri inceleyip anlamak yerine y... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Edmund Husserl

Günümüzde duruma göre filozoflar, içeriden şeyleri inceleyip anlamak yerine yüksekten eleştiri sunmaya oldukça eğilimlidirler.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Görünen, gerçek olsaydı bilime gerek kalmazdı.

Ben yalan söylemeyi bilmem ki.

Dayan ve üstele... Bu acı, adım adım senin iyiliğine dönüşecek.

Belki de insanlar kendi kendilerine düşünmek, hayaller kurmak için yeteri kadar yalnız kalamadıklarından anlayışsız oluyorlardı.

Artık Türkiye'nin, etrafındaki dünyayı ve sadece komşularını değil, daha uzak bölgeleri de etkilemesi mümkündür.

İnsanlar, sınırlar içinde yaşamayı öğrenmelidir. Bu, öğretilemez. Hayatta kalmak, insanların neleri yapamayacaklarını çabucak öğrenmelerine bağlıdır. İnsanların, sınırsız üreme, sınırsız tüketim ve kullanımdan kaçınmayı öğrenmeleri gerekiyor. İnsanları, gönüllü yoksulluk için eğitmek ya da yönlendirme yoluyla onlara özdenetim kazandırmak olanaksızdır. Tümüyle daha yüksek verim ve azalan maliyetler yanılsamasıyla yapılanmış bir dünyada, mutluluk yaratan özveriyi öğretmek olanaksızdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste