Gülerseniz, dünya da güler. Ağlarsanız, yalnız ağlarsınız....

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar Ella Wheeler Wilcox tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ella Wheeler Wilcox şöyle demiştir: Gülerseniz, dünya da güler. Ağlarsanız, yalnız ağlarsınız.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ella Wheeler Wilcox

Gülerseniz, dünya da güler. Ağlarsanız, yalnız ağlarsınız.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bir devrimci başkasına atılan tokadı kendi yüzünde hissedendir.

Sen hep kısa süreli düşünmektesin, küçük adam. Kahvaltıdan öğle yemeğine kadar daha ötesini değil. Yüzyıllarca öncesini, bin yıllardan ötesini düşünebilmeyi öğrenmen gerekiyor.

Hiç bilmeyen gözü ile düşünür, az bilen ise kafasıyla görür. Asıl bilgili insan, gözü ile görür kafasıyla düşünür.

Baktın olmuyor, bakmayacaksın.

Kendi merkezimize başkasını, ilişkide olduğumuz birini oturtuveririz. Babamız annemiz, kardeşimiz yahut sevgilimiz. Belki çocuğumuz ya da patronumuz! Herhangi birisini oraya yerleştirebiliriz. Sonra da kendimiz yerine o kişiyi değiştirmeye çalışırız. Kendimizi aramak ve bulmak arzusu derinlerde duruyorken; bizi o kişi yahut kişileri yaşamımızın amacı haline getiririz.

Morali yüksek insanın hedefine ulaşmasını hiçbir şey engelleyemez. Bozuk moralli insanlara yardım edecek şey ise, dünyada mevcut değildir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste