Grigori Perelman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Rus matematikçi Grigori Perelman ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Grigori Perelman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Grigori Yakovlevich Perelman mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Grigori Perelman
  • Adı: Grigori Perelman
  • Doğum: 13 Haziran 1966
  • Mesleği: Rus matematikçi
Grigori Perelman Kimdir Sayfası

Bu sayfada Grigori Perelman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Grigori Perelman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Grigori Perelman, Yahudi kökenli bir Rus matematikçi olup, Matematikte çözülemeyen büyük problemlerden biri olan Poincaré hipotezini çözmüştür.

Poincaré hipotezini, dünya genelinde yüz yıldır çözülemeyen ve en büyük yedi problem arasında kabul edilen bir matematik sorunu olarak 2002 yılında çözen Grigori Perelman, bu başarısının 2006 yılında kabul görmesine rağmen, ABD'deki bazı meslektaşlarının gereken saygıyı göstermemesi nedeniyle onurunun incinmesi üzerine, 1 milyon dolarlık ödülü ve matematiğin Nobel'i olarak kabul edilen Fields Ödülü'nü reddetmiştir.

St. Petersburg'daki Steklov Enstitüsü'ndeki görevinden istifa ederek kaybolan Grigori Perelman'ın, matematikle ilişkisini kestiği ve psikolojik olarak zor bir dönemden geçtiği belirtilmiştir.

Grigori Perelman'ın Poincaré önermesine (Jules Henri Poincare) getirdiği çözüm, uzmanlar tarafından bile zor anlaşılırken, çözümü resmen 2006'da kabul edilmiştir. 2010 yılında düzenlenen bir yarışmada dünyanın en zor matematik problemlerinden birini çözdüğü için milenyum ödülüne layık görülmüş, ancak ödülü reddetmiştir. Son olarak, 1 milyon doları alabileceğini ancak bunu matematik eğitiminin gelişimi için harcayabileceğini belirtmiştir.

Grigori Perelman, 13 Haziran 1966'da Leningrad, Sovyetler Birliği'nde (şimdiki Saint Petersburg, Rusya) Yahudi bir ailede doğdu. Matematikçi annesi Lyubov, Grigori'yi büyütmek için matematikteki yüksek lisans çalışmalarından vazgeçti. Grigori Perelman'nin matematiksel yeteneği on yaşında belirginleşti ve annesi, onu Sergei Rukshin'in okul sonrası matematik eğitim programına kaydetti. sozkimin.com Bu eğitimlerin ardından Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ne girmeye hak kazandı ve üniversite eğitimi sonrasında Stanford Üniversitesi'nde doktorasını tamamlayarak eğitimci olarak kariyerine devam etti.

Grigori Perelman Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Grigori Perelman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Grigori Perelman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

CV'me ihtiyaçları varsa, işimi bilmiyorlar.

Hayvanat bahçesindeki bir hayvan gibi teşhir edilmek istemiyorum.

Kanıt doğruysa, başka bir tanıma gerek olmadığını herkes anladı.

Boşluk her yerde ve hesaplanabiliyor, bu da bize büyük bir fırsat veriyor. Evreni nasıl kontrol edeceğimi biliyorum. Öyleyse söyle bana, neden bir milyon için koşayım?

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste