Gömleğinin bir teli nasıl bütün diğer tellere benziyorsa öylece sen de alelad...

söz kimin

Bu sayfada Filozof Epiktetos tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Epiktetos şöyle demiştir: Gömleğinin bir teli nasıl bütün diğer tellere benziyorsa öylece sen de alelad... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Epiktetos

Gömleğinin bir teli nasıl bütün diğer tellere benziyorsa öylece sen de alelade insanlara benzemek istiyorsun! Ben, sadece parlak olduğundan değil, fakat nereden kullanılırsa kullanılsın, orasını güzelleştirdiği için makbul sayılan erguvanı renkte bir kuşak olmak isterim. Niçin bana başkaları gibi olmamı tavsiye ediyorsun? O zaman sadece iplik olacağım, kadife olmayacağım.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İçtenlikle düşünüyorum ki, Arşimet'ten bu yana, eğer varsa, çok az insan geometri bilimine bu kadar derin ve derin dalmıştır. Matematiksel gerçeklerin incelenmesi için yeni bir yöntem keşfetti; bununla Arşimet ve diğer matematikçilerin birçok teoremini daha kısa bir şekilde ispatlar. (Galileo, Cavalieri için)

Bir millet, gençliği sık sık ormanlarda, dağlarda ve okyanuslarda macera yaşadığı sürece liderini kaybetmez.

Ete kemiğe büründü, yunus deyu gö rundu.

İnsanı üzen, onun gerçekle yüz yüze geldiğinde kendi benliğini her zaman tanıyamamış olmasıdır.

Kurşuna dizilenlerin yığıldıklarını, diz üstü çöktüklerini fark ettin mi? İplere rağmen gevşediklerinden, olan olduktan sonra bayılıyormuşçasına bükülürler. Benim gibi yaparlar. Ölümlerine tapınırlar.

Aynı zamanda şair olmayan bir matematikçi asla tam bir matematikçi olamaz.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste