Giovanni Bellini çok yaşlı ve yine de en iyi ressam. (Giovanni Bellini için A...

söz kimin

Bu sayfada Giovanni Bellini tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Giovanni Bellini şöyle demiştir: Giovanni Bellini çok yaşlı ve yine de en iyi ressam. (Giovanni Bellini için A... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Giovanni Bellini çok yaşlı ve yine de en iyi ressam. (Giovanni Bellini için Albrecht Dürer)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kendi hesabıma son sözüm şudur: Bir ihtilâl hangi milletin hesabına yapılırsa, mutlaka o milletin öz evlâdının eliyle yapılmalı ve onun elinde kalmalıdır. Meselâ: Türk ihtilâli, öz Türklerin elinde kalmalıdır. Hem de kayıtsız ve şartsız. Yabancıların yardımı ile başarılan ihtilâller yabancılara borçlu kalırlar. Bu borç ödenmez.

Bir insanı sustuğu yerlerden tanıyabilirsiniz.

Bunun için adalet konuşmalı, adaletsizlik susmalıdır; helal konuşmalı haram susmalıdır; şeref ve namus konuşmalı gerisi ağzını açmamalıdır.

Sevgi'den ad yapılıyor. Mutlu'dan ad yapılıyor.

İnsan doğulmaz, insan olunur. Dünyaya boş bir defter gibi geliyorsun. Tercihlerin ve yapıp ettiklerinle kendini inşa ediyorsun. Defter zamanla kitaplaşıyor. İyi ya da kötü bir kitap olmak senin elinde.

Para harcamak kültür ister, o da bizimkilerde yok. Almanların goethe'si, mozart'ı, bethoveen'i var. Bizim ise sadece pastırmalı yumurtamız.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste