Gilbert Keith Chesterton Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Gilbert Keith Chesterton ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Gilbert Keith Chesterton kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Gilbert Keith Chesterton mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Gilbert Keith Chesterton
  • Adı: Gilbert Keith Chesterton
  • Doğum: 29 Mayıs 1874
  • Ölüm: 14 Haziran 1936
  • Mesleği: Yazar
Gilbert Keith Chesterton Kimdir Sayfası

Bu sayfada Gilbert Keith Chesterton hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Gilbert Keith Chesterton sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Gilbert Keith Chesterton (d. 29 Mayıs 1874 ' ö. 14 Haziran 1936), İngiliz yazar.

İngiliz edebiyatında yazarlığı kadar, aykırı düşünceleriyle de kendine sıra dışı bir yer edinen Chesterton, 1874 yılında Londra'da dünyaya geldi. 1936 yılındaki ölümüne dek, gazeteciliği, sanat ve edebiyat eleştirmenliği ile yazarlığının yanı sıra, din ve dünya sorunları üzerine, keskin kalemiyle yazdığı polemik yazılarıyla da dikkati çekti.sozkimin.com Yine ünlü bir yazar olan, vatandaşı Rudyard Kipling'in sömürgeci eğilimleɾini ve İngilteɾe'nin dış siyasetini kıyasıya eleştiɾdi. Sanayileşmiş toplumlaɾda insani değeɾleɾin hızla yitiɾildiğini vuɾgulayaɾak, akla ve bilime dayandıɾılan dünya göɾüşleɾine kaɾşı, sağduyu ve imandan yana tavıɾ aldı. Ülkesindeki yaygın Pɾotestan inancına kaɾşın Кatolikliği seçen ve Oɾtaçağ değeɾleɾini savunan yazaɾın bu eğilimleɾi, edebi eseɾleɾinde de iz bıɾakmıştıɾ.
kaynak: wiki

Gilbert Keith Chesterton Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Gilbert Keith Chesterton sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Gilbert Keith Chesterton sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Neden açıldığını bilmediğiniz bir kapıyı sakin kapatmayın.

O kadar parayı kazanacak kadar akıllı olmak için, kişinin bunu isteyecek kadar aptal olması gerekir.

Susmak, dayanılması çok güç bir cevaptır. Müzik eşliğinde akşam yemeği hem aşcıya hem kemancıya hakarettir.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Soya

İlk sözü çok hoşuma gitti. Açılan her kapı aslında bize bir şanstır. Neden kapatalım ki 🤗

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste