Gerçeklik iddiasında olmayan, hatta olanak iddiasında bile bulunmayan şeyler ...

söz kimin

Bu sayfada Çek filozof, matematikçi ve Katolik rahip Bernard Bolzano tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Bernard Bolzano şöyle demiştir: Gerçeklik iddiasında olmayan, hatta olanak iddiasında bile bulunmayan şeyler ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Bernard Bolzano

Gerçeklik iddiasında olmayan, hatta olanak iddiasında bile bulunmayan şeyler âleminde bile, tartışmasız sonsuz olan kümeler vardır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yaşadığın hayatı sevmek için bir nedenin yoksa, seviyormuş gibi yapma .

Tekrar edilecek söz ya zikir, yahut Allah'tan bağışlanmayı isteme sözü olmalıdır:

Aydınlanma, insanın kendi suçu ile düşmüş olduğu bir ergin olmama durumundan kurtulmasıdır. Bu ergin olmayış durumu ise, insanın kendi aklını bir başkasının kılavuzluğuna başvurmaksızın kullanamayışıdır. İşte bu ergin olmayışa insan kendi suçu ile düşmüştür; bunun nedenini de aklın kendisinde değil, fakat aklını başkasının kılavuzluğu ve yardımı olmaksızın kullanmak kararlılığını ve yürekliliğini gösteremeyen insanda aramalıdır.

Üniversitede kalsaydım öğretmen olurdum.

Politika kansız savaş savaş ise kanlı politikadır.

İyi oyuncu olabilirsiniz. İyi insan olmak daha önemli. Çok iyi bir oyuncu olabilirsiniz, eğer iyi insan değilseniz. Öyle benim için pek fazla kıymeti yok.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste