Gerçeğin tohumu içimizde tutunmuş ne de olsa, Felsefe savuracak onu, çıkaraca...

söz kimin

Bu sayfada Boethius tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Boethius şöyle demiştir: Gerçeğin tohumu içimizde tutunmuş ne de olsa, Felsefe savuracak onu, çıkaraca... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Gerçeğin tohumu içimizde tutunmuş ne de olsa, Felsefe savuracak onu, çıkaracak ortaya.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gururu bırak, aczini anla, mâlikini tanı, vazifeni bil, dünyaya ne için geldiğini öğren.

İnsan, sevdiğinden korkar, fakat korktuğunu sevemez.

Tek bir doğru olduğu ve kendisinin elinde olduğu inancı, dünyadaki tüm kötülüğün köküdür.

Kibir ve gurur farklı şeylerdir; her ne kadar biz onları eş anlamlı olarak kullansak da. Bir kişi kibirsiz ama gururlu olabilir. Gurur, kendimiz hakkındaki düşüncelerimizle ilgilidir; kibir ise başkalarının hakkımızda ne düşündüğüne yönelik olarak geliştirdiğimiz bir tavırdır.

Kalp Yarası Her yanın bıçak kesiği Gördüğün kan karası Kapanmıyor dinine yandımın kalp yarası Ağlıyor adamın anası Duydumki görmüşler oynaşta seni Nefesinde el oğlunun nefesi Takmış beşi biryerdeyi kahpe Kaymak gerdanlarına Şaştı iyice bende en tazesi kantarımın benliği Neyle tartayım gidip sıyırayım ilk gördüğüm entariyi Öldürene kadar aldatayım Öyle olmuyor böylede olmuyor Sığmıyor bu benim meşrebime vesselam Bu değil anamın ben diye büyüttüğü Uymuyor adamlık hamuruma böyle intikam Ah ne zormuş sevdalanması bir erkeğin ağlaması Seçmedim yaşadım yeri hayat diye Dibe vurdum lanet olası Şimdi arkamdan atıp tutuyorlar Karı gibi acı çekiyor diyorlar Ben onu kolu kaybında onlar adamlığı inkar zannediyorlar Bundan daha çok kaybedemem Şimdi sıra insan gibi acı çekme faslında Öyle olmuyor böylede olmuyor Sığmıyor bu benim meşrebime vesselam Bu değil anamın ben diye büyüttüğü Uymuyor adamlık hamuruma böyle intikam

Başkaları tarafından aşağılanabilmesi için, insanın önce kendini aşağılaması gerekir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste