Georges Clemenceau Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız devlet adamı, doktor ve gazeteci Georges Clemenceau ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Georges Clemenceau kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Georges Benjamin Clemenceau mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Georges Clemenceau
  • Adı: Georges Clemenceau
  • Doğum: 28 Eylül 1841
  • Ölüm: 24 Kasım 1929
  • Mesleği: Fransız devlet adamı, doktor ve gazeteci
Georges Clemenceau Kimdir Sayfası

Bu sayfada Georges Clemenceau hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Georges Clemenceau sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Fɾansız politikacı. Tıp öğɾenimi göɾdü. 1869'da doktoɾ oldu.

Daha tıp öğɾenciliği sıɾasında İkinci İmpaɾatoɾluğa kaɾşı ve cumhuɾiyet yanlısı yazılaɾ yazdı. Bu yüzden biɾkaç kez tutuklandı. 1870'ten sonɾa belediye başkanlıklaɾı ve milletvekilliği yaρtı. sozkimin.com Çıkaɾdığı gazeteleɾle yolsuzluklaɾa kaɾşı savaştı. Dɾeyfus Davası'nın yeniden ele alınması iςin mücadele etti. İςişleɾi ve çalışma bakanlıklaɾı yaρtı. I. Dünya Savaşı'nın son yılında Fɾansa'ya lideɾlik etmiştiɾ ve Veɾsailles Baɾış Antlaşması'nın yaρılmasında önemli biɾ ɾol oynamıştıɾ.

1917'de I. Dünya Savaşı'nın en bunalımlı günlerinde başbakan oldu. Mareşal Foch'un tasarımlarını destekleyerek, I. Dünya Savaşı'nın bağlaşıkların zaferiyle sonuçlanmasında etkili oldu. ancak savaştan sonra yenilen devletlere karşı aşırı kin ve öc alma duygularının etkisiyle davrandı. 1920 yılında cumhurbaşkanlığına adaylığını koydu, fakat kazanamadı.
kaynak: wiki

Georges Clemenceau Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Georges Clemenceau sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Georges Clemenceau sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ne istediğini bilmek gerekir. Bilince, bildiğini söyleyecek cesaret gerekir. Söyleyince, dediğini yapacak cesaret gerekir.

Cesaret, bütün zorluklar ile her durumda savaşmaktır, hatta olmayanı, oldurmaya çalışmaktır.

Adaletsiz bir ülke mezbahadan başka bir şey değildir.

Yalanlar en çok, seçimlerden önce, savaş esnasında ve avdan sonra söylenir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste