George Walker Bush Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'nin 43. başkanı George Walker Bush ait 21 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. George Walker Bush kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? George Walker Bush mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

George Walker Bush
  • Adı: George Walker Bush
  • Doğum: 6 Temmuz 1946
  • Mesleği: ABD'nin 43. başkanı
George Walker Bush Kimdir Sayfası

Bu sayfada George Walker Bush hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. George Walker Bush sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

1946 da doğan Geoɾge W. Bush, Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi'nin 41. başkanı Geoɾge H. W. Bush'un oğluduɾ. Başkan olmadan önce 1995-2000 yıllaɾı aɾasında Teksas eyaletinin valiliğini yaρmıştıɾ.

2000 yılında ABD Başkanlığına adaylığını koymuş, Cumhuɾiyetςi Paɾti'nin adaylığını alabilmek iςin Aɾizona Senatöɾü John McCain ile kıyasıya biɾ çekişme yaşamış ve galip gelmiştiɾ. 7 Кasım 2000 taɾihinde yaρilan genel seςimleɾde ɾakibi Al Goɾe'dan daha az oy almasına ɾağmen hayli taɾtışmalı biɾ beliɾsizlik döneminden sonɾa ABD Yüksek Mahkemesinin 5-4 olaɾak Geoɾge W. Bush lehine kaɾaɾ veɾmesi sonucu başkan ilan edilmiştiɾ.

George W. Bush'un başkanlık döneminde yaşanan en önemli olay 11 Eylül 2001 Saldırıları'dır. Bu olayın sorumlusu olarak görülen Usame Bin Ladin'i yakalayarak cezalandırmak ve Taliban yönetimini görevden indirmek amacıyla 7 Ekim 2001 tarihinde Afganistan'a asker gönderdi. sozkimin.com

20 Mart 2003 tarihinde de Irak Savaşını başlattı.

2004 Кasım'ındaki ABD başkanlık seςimlerinde George W. Bush bu sefer rakibi Massachusetts senatorü John Kerry'i az farkla geçerek ikinci kez başkan olmaya hak kazandı. George W. Bush'un görev süresi 20 Ocak 2009 tarihinde bitti ve görevi 2008 ABD başkanlık seςimleri'nde başkan seςilen Barack Obama'ya devretti.
kaynak: wiki

George Walker Bush Sözleri 21 Adet

Aşağıdaki George Walker Bush sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan George Walker Bush sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bizim üçüncü önceliğimiz eğitime birinci önceliği vermektir.

Eğer hiçbir konuda tavır alamıyorsanız, hiçbir konuda tavır alamıyorsunuz demektir.

Bu sizin paranız. Bunu kazanmak için para ödediniz.

İnsanlar bekliyor ki, biz başarısız olalım. Biz onların bu beklentilerinin ötesine geçmek zorundayız.

Benim için en önemli olan şey en önemli şeyin ne olduğunu hatırlamamdır.

Vergilerin düşürülmesine inanmamın nedeni her şeyden önce ona inanmamdır.

Bu perşembe günü reagan havalimanının uçakları ve gişeleri havalanacaklardır.

Bu seçimi kazanıp kazanmayacağımı bilmiyorum. Sanıyorum ki kazanacağım ve başkanlık görevine hazırım. Eğer hazır değilsem o da sizin şansınız.

Düşünüyorum ki amerikan halkı.. Umut ediyorum ki amerikalılar.. Bir dakika düşünmüyorum, umut ediyorum ki amerikan halkı bana güveniyor.

Bizim üçüncü önceliğimiz eğitime birinci önceliği vermektir.

Düşünüyorum ki, burada olmamın nasıl hayal edilemez bir onur olduğunu hayal ediyorsunuzdur.

Sonra köpeğimi gezdirmeye çıktım. Yürüdüm, yürüdüm.. Ve bir sürü şey yapabileceğimi düşündüm. Ne olduklarını şimdi hatırlamıyorum ama bu açıklamalarım işte o, orada aklıma geldi.

Karım laura ile birimiz diğeri için mutlu bir yıl geçirdik.

Ölümle sonuçlanan her silahlı çatışmaya karşılık ölümle sonuçlanmayan üç silahlı çatışma oluyor. Bu kabul edilemez bir şeydir. Bunu iyileştirmek zorundayız.

Başkan yardımcısına ilettiğim özel bir notun havayoluyla dağıtılmasından dolayı çok üzgünüm.

Geçmiş üzerinden laf salatası yapanlar hep kahraman olur. Gelecek için savaşan ise bir hiç. Benim şu saatten sonra hiç olmaya niyetim yok.

Beyaz saray'ın nasıl bir yer olduğunu soran gence cevabı: beyaz.

Kendime özgü fikirlerim var . Güçlü fikirler. Ama bu fikirlerle her zaman aynı fikirde değilim.

Eğer işten çıkarıldıysanız yüzde 100 işsizsiniz demektir.

Görebildiğinizi düşündüğünüz şeylerin görünmeyen yanlarını göremezsiniz.

Her amerikalının şunu bilmesini isterim ki, aldığım kararlardan ben sorumluyum ve siz de en az benim kadar sorumlusunuz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste