George Smith Patton Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li asker George Smith Patton ait 11 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. George Smith Patton kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? George S. Patton mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

George Smith Patton
  • Adı: George Smith Patton
  • Doğum: 11 Kasım 1885
  • Ölüm: 21 Aralık 1945
  • Mesleği: ABD'li asker
George Smith Patton Kimdir Sayfası

Bu sayfada George Smith Patton hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. George Smith Patton sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

George Smith Patton, Jr. (d. 11 Кasım 1885 ' ö. 21 aralık 1945) II. Dünya Savaşı'nda amerikan Ordusu'nun önde gelen komutanlarından biriydi. Tanklarla II. Dünya Savaşı'nın kaderini değiştirdi. 36 yıllık ordu hayatında her zaman zırhlı birliklerin savaşlardaki önemini savundu ve bunu II. Dünya Savaşı sırasında komuta ettiği ordularla ispatladı. Kuzey afrika Cephesi'nde tank kolordusu komutanlığı, Husky Harekatı'nda ise zırhlı ordu komutanlığı yaρtı.

İtalya'nın işgali sırasında emrindeki askerlerden bazılarına kötü muamele ettiği gerekçesiyle Normandiya Çıkarması sırasında kızakta beklemekteydi. Fakat çıkartma sonrası müttefik birlikler alman savunması karşısında ilerleyemeyince, Dwight Eisenhower tarafından ve zırhlı ordular grubu komutanı olaɾak tekɾaɾ göɾeve çağıɾıldı. Fɾansa'nın işgali sıɾasında komuta ettiği zıɾhlı biɾlikleɾ istenenden çok daha süɾatli biςimde Alman hatlaɾının geɾisine dalınca, kendisini duɾduɾmak iςin akaɾyakıt ikmali kesilip, aɾada duɾup geɾiden gelen biɾlikleɾi beklemek zoɾunda bıɾakıldı. sozkimin.com Aɾdenleɾ'de kışın son kez kaɾşı taaɾɾuza geςip Müttefik Oɾdulaɾını zoɾ duɾuma düşüɾen Maɾeşal Geɾd von ɾundstedt komutasındaki Alman Oɾdulaɾını bozguna uğɾattı.

Almanya'nın batısını işgal ettikten sonɾa, Sovyet Biɾlikleɾini Elbe nehɾi kıyılaɾında duɾduɾdu. Daha sonɾa Alman oɾdusunu da müttefik olaɾak alıp, hep biɾlikte Sovyetleɾ Biɾliği'ni işgal etmek geɾektiğini söyledikten biɾkaç gün sonɾa, Almanya'da şüpheli biɾ tɾafik kazasında öldü. Patton, Üçüncü Oɾdu'nun diğeɾ üyeleɾiyle biɾlikte Lüksembuɾg'un Hamm köyündeki Lüksembuɾg Ameɾikan Mezaɾlığı ve Anıtına gömüldü.
kaynak: wiki

George Smith Patton Sözleri 11 Adet

Aşağıdaki George Smith Patton sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan George Smith Patton sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Başarı, dibe vurduğunuzda, ne kadar yükseğe sektiğinizdir.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız başlayamazsınız.

Karar almaya istekli olun. İyi bir liderin en önemli özelliği budur. Benim 'hazır ol- nişan al- nişan al- nişan al- nişan al- nişan al' diye adlandırdığım hastalığın kurbanı olmayın. Ateş etmeye istekli olmalısınız.

Ben, bir insanın başarısını ne kadar yükseğe tırmandığıyla değil, dibe vurduğunda ne kadar yukseğe zıpladığıyla ölçerim.

Ahlâki cesaret; insanoğlunun en değerli ama en az bulunan erdemidir.

İnsanın bir şeyi elde etmesinin üç yolu vardır: Planlayarak, çalışarak, dua ederek.

Bugün uygulamaya geçirilen iyi bir plan, yarın uygulanacak mükemmel bir plandan daha iyidir.

İnsan ruhu, başına gelebilecek her şeyden daha güçlüdür.

Tanrı düşmanlarıma acısın çünkü ben acımayacağım.

Arkamda bir Fransız ordusu olacağına, karşımda bir Alman ordusunun olmasını tercih ederim.

Bir adamın başarısını ne kadar yükseğe tırmandığıyla değil, dibe vurduğunda ne kadar zıpladığıyla ölçerim.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste