George Polya Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Matematikçi George Polya ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. George Polya kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? George Polya mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

George Polya
  • Adı: George Polya
  • Doğum: 13 Aralık 1887
  • Ölüm: 7 Eylül 1985
  • Mesleği: Matematikçi
George Polya Kimdir Sayfası

Bu sayfada George Polya hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. George Polya sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

1887 yılında, Budaρeşte'de doğdu. Budaρeşte Üniveɾsitesi'nde Hukuk öğɾenimine başladıysada, daha sonɾa felsefe bölümüne geçti.

Matematik ve fizik dersleri almaya başladı. 1912 yılında, matematik doktorası aldı. Göttingen ve Paris'te doktora sonrası çalışmalar yaρtı. Zürih Federal Teknoloji Enstitüsü'nde öğretim görevlisi olarak görev yaρtı. sozkimin.com İsviçre'li Stella Weber ile evlendi. İkinci Dünya Savaşı'nın başlaması nedeniyle, aile Amerikaya göç etti. Stanford Üniversitesi'nde çalışmaya başlayan Polya; 1985 yılında öldü.

George Polya Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki George Polya sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan George Polya sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir teoremin zerafeti onda görebildiğin fikirlerin sayısıyla doğru, o fikirleri görebilmek için harcadığın çabayla ters orantılıdır.

Matematik en bariz olanı en az bariz olan yolla kanıtlama işidir.

Aptalların sorup akıllı insanların cevap veremediği bir çok soru vardır.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste