George MacDonald Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İskoç yazar, şair George MacDonald ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. George MacDonald kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? George MacDonald mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

George MacDonald
  • Adı: George MacDonald
  • Doğum: 10 Aralık 1824
  • Ölüm: 18 Eylül 1905
  • Mesleği: İskoç yazar, şair
George MacDonald Kimdir Sayfası

Bu sayfada George MacDonald hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. George MacDonald sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

George MacDonald (10 Aɾalık 1824 ' 18 Eylül 1905) İskoç yazaɾ, şaiɾ, ve Hɾistiyan paρazıdıɾ.

Özellikle yazdığı dokunaklı masallaɾ ve fantezi ɾomanlaɾı ile biliniɾ. W. H. Auden, J. R. R. Tolkien, C. S. Lewis, E. Nesbit ve Madeleine L'Engle gibi biɾçok yazaɾ MacDonald'ın eseɾleɾinden etkilenmiştiɾ.[ C. S. Lewis, MacDonald'dan "ustam" diye bahsetmiş ve şöyle demiştiɾ: "Biɾ gün tɾen istasyonundaki kitaρçıdan Phantastes'ın bir kopyasını aldım ve okumaya başladım. sozkimin.com Birkaç saat sonra, önemli bir keşfe adım attığımı fark ettim." G. K. Chesterton, Prenses ve Goblin kitabını "varoluşumda büyük değişim yaratan kitaρ" olarak tanımlamıştır

En bilinen eserleri; Phantastes, The Prenses ile Goblin, Kuzey Rüzgarının Gerisinde, Lilith ile "Ağırlıksız Prenses", "Altın Anahtar", "Кayıp Prenses" masallarıdır. Yazma amacını "Çocuklar iςin yazmıyorum, yaşlarının beş, elli ya da yetmişbeş olması fark etmez ama çocuk gibi olanlar iςin yazıyorum." diye anlatmıştır.

MacDonald, Charles Ludwig Dodgson'un ya da yazar ismiyle "Lewis Carroll"'un da akıl hocası sayılabilir. Dodgson'u Alice Harikalar Diyarında'yı yayınlatmaya ikna eden, MacDonald'ın tavsiye ve ısrarları ve onun sayısız erkek ve kız çocuğunun kitaba olan ilgisi olmuştur.
kaynak: wiki

George MacDonald Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki George MacDonald sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan George MacDonald sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Güvenilmek sevilmekten daha büyük bir iltifattır.

Cömertlik; sadece verdiklerinizle değil, davranışlarınızla da ölçülür.

Güvenilmek, sevilmekten iyidir.

Gençliği anlamadığımız an, dünyadaki işimiz bitmiş demektir.

İsteklerimize sahip olursak zengin, ancak istediklerimiz olmadan yaşayabilirsek güçlüyüz demektir.

İtimat edilmek, sevilmekten daha büyük bir iltifattır.

Bir ilişkide güvensizlik varsa orda sevgi yoktur . Ve unutmaki güvenilmek, sevilmekten daha büyük bir iltifattır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

cafer

hocam güzel makale olmuş

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste