George Chapman Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz şair, çevirmen ve oyun yazarı George Chapman ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. George Chapman kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? George Chapman mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

George Chapman
  • Adı: George Chapman
  • Doğum: 1559
  • Ölüm: 12 Mayıs 1634
  • Mesleği: İngiliz şair, çevirmen ve oyun yazarı
George Chapman Kimdir Sayfası

Bu sayfada George Chapman hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. George Chapman sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

George Chapman, İngiliz oyun yazarı, çevirmen ve şair.

Çalışmaları Stoacılığın etkisini gösteren klasik bir bilgindi. George Chapman'ın William Minto'nun Shakespeare'in sonelerinin Rakip Şairi olduğu ve 17. yüzyılın metafizik şairlerinin habercisi olduğu düşünülüyor.

George Chapman en çok Homeros'un İlyada ve Odysseia ve Homeric Batrachomyomachia çevirileriyle hatırlanır.

Chapman, Hertfordshire'daki Hitchin'de doğdu. Oxford'da okuduğu, ancak diploma almadığı yönünde bir varsayım var, ancak hiçbir güvenilir kanıt bunu doğrulamıyor. Chapman'ın erken yaşamı hakkında çok az şey biliniyor, ancak Mark Eccles, Chapman'ın zorlukları ve beklentileri hakkında çok şey ortaya çıkaran kayıtları ortaya çıkardı. 1585 yılında, Chapman'a "o zamanki Sağ Şerefli Sir Rafe Sadler Şövalyesine Katılımda uygun kullanımı için" para sağlamak için bir kredi teminatı sağlamayı teklif eden John Wolfall, Sr., Chapman'la dostane bir şekilde yaklaştı. George Chapman'ın nezaket hırsları onu bir tuzağa düşürdü. Görünüşe göre hiç para almamıştı, ancak imzaladığı kağıtlardan yıllarca rahatsız olacaktı. Wolfall, şairi 1600 yılında borçtan tutuklattı ve 1608'de Wolfall'ın oğlu babasının belgelerini miras aldığında bir kez daha dava açtığında, Chapman'ın tek çare eşitlik için Şansölye Mahkemesi'ne dilekçe vermekti. sozkimin.com Sadler 1587'de öldüğünde, bu George Chapman'a onun altında eğitim alması için çok az zaman verir. Tüm Homerical çevirilerini ona adadığı için, 1577-83 yılları arasında Sadler'in evinde olması daha muhtemel görünüyor.George Chapman, 1590'ların başını yurtdışında geçirdi ve Alçak Ülkelerde ünlü İngiliz general Sir Francis Vere komutasında savaşan askeri harekatı gördü. Yayımlanan ilk eserleri, karanlık felsefi şiirleri The Shadow of Night (1594) ve Ovid'in Banquet of Sense (1595) idi. İkincisi, Philip Sidney'in Astrophil ve Stella ve Shakespeare'in Venüs ve Adonis'i gibi çağın erotik şiirlerine bir yanıt olarak alınmıştır. Chapman'ın hayatı borç ve serveti azalmayan bir patron bulamaması yüzünden sıkıntılıydı: Robert Devereux, Essex'in İkinci Kontu ve Galler Prensi, Prens Henry, her ikisi de sonlarını erken karşıladı. İlki, 1601'de I. Elizabeth tarafından ihanetten idam edildi ve ikincisi 1612'de on sekiz yaşında tifo ateşinden öldü. George Chapman'ın sonuçta ortaya çıkan yoksulluğu, yeteneğini veya Elizabeth şairleri ve oyun yazarları arasındaki konumunu azaltmadı.

Chapman, son yıllarını yoksulluk ve borç içinde geçirerek Londra'da öldü. Tarlalarda St Giles'a gömüldü. Inigo Jones tarafından tasarlanan bir anıt mezarını işaretledi ve bugün kilisenin içinde duruyor.
kaynak: wiki + çeviri

George Chapman Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki George Chapman sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan George Chapman sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Gençler yaşlıların salak olduğunu sanır. Oysa yaşlılar gençlerin salak olduğunu bilir.

Sevgi doğanın ikinci güneşidir.

Bir erkek olurken kıpırdayan son yeri, kalbidir. Bir kadın olurken, dili.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Ne mutlu yaşamlarını kimseye emanet etmeyenlere.

söz kimin Alfabetik Liste