George Best Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İrlandalı futbolcu George Best ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. George Best kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? George Best mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

George Best
  • Adı: George Best
  • Doğum: 22 Mayıs 1946
  • Ölüm: 25 Kasım 2005
  • Mesleği: İrlandalı futbolcu
George Best Kimdir Sayfası

Bu sayfada George Best hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. George Best sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

George Best (d. 22 Mayıs 1946, Belfast - ö. 25 Кasım 2005) Kuzey İrlandalı futbolcu.

Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta dünyaya gelen George Best, futbol tarihinin en yetenekli oyuncularından biri olarak kabul edilirdi. 1963 ve 1974 arası Manchester United`da oynadığı zamanlarda kariyerinin en parlak günlerini geςirdi. 1965, 1967 lig ve 1968 Şampiyonlar Ligi şampiyonluklarının kazanılmasında önemli bir rol oynadı. sozkimin.com 1968`de Avrupa`da "Yılın Futbolcusu" ve "Futbol Yazarları Birliği (İngiltere - FWA) Yılın Futbolcusu" ödüllerine layık görüldü.
kaynak: wiki

George Best Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki George Best sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan George Best sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Eğer biraz çirkin olsaydım bugün ne Pele ne de Maradona'nın adını hiç kimse hatırlamazdı.

1969 yılında içkiyi ve kadınları bırakmaya karar verdim. Bu hayatımın en kötü 20 dakikasıydı.

Yedi tane Dünya Güzeli ile birlikte olduğumu söylüyorlar. Bu yanlış; sadece dört tanesiyle birlikte oldum.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

George BEST

GOOD, BETTER, BEST

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste