Gelişme boyunca tek bir basamaktan tek başına sorumlu olan kişi yoktur ve yol...

söz kimin

Bu sayfada Amerikan nükleer bilimci Ernest Orlando Lawrence tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ernest Orlando Lawrence şöyle demiştir: Gelişme boyunca tek bir basamaktan tek başına sorumlu olan kişi yoktur ve yol... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ernest Orlando Lawrence

Gelişme boyunca tek bir basamaktan tek başına sorumlu olan kişi yoktur ve yol düzgün bir ilerlemenin en hızlı olduğu yerdedir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Eğer Allah'ın takdiri, seni onun yerine fakir yaratsaydı, bunu değiştirmeye gücün yeter miydi?

Yaratma depresyondan çıkma sürecinde gerçekleşir, en dibe gider, hızlanarak döner, tepeye sıçrarsın; dipten gelenler dibi görmeyenlerden bir baş yukarıdadır.

Başka bir deyişle, varoluşçuluk sözcüğü belli bir düşünme biçimini, özel bir davranışı, ruhsal bir akımı göstermektedir. Daha doğrusu, Jean Wahl'ın deyişiyle, belli bir iklimi ve ortak bir havaya belirtmektedir.

Yaratıcılık varoluştaki en büyük isyandır. Eğer yaratmak istiyorsan, bütün şartlanmalardan kurtulmak zorundasın. Aksi halde yaratıcılığın kopya çekmekten başka bir işe yaramaz.

Anlam kendi başına varolan birşey değildir. Anlamın varlık tarzı; onun 'insan için' olmasıdır. Dünyada insansız anlam yoktur.

Dün terk edildim, bugün hala seviyorum. Yarın daha çok seveceğim.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste