Gabriel Marcel Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız varoluşçu filozof Gabriel Marcel ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Gabriel Marcel kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Gabriel Honoré Marcel mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Gabriel Marcel
  • Adı: Gabriel Marcel
  • Doğum: 7 Aralık 1889
  • Ölüm: 8 Ekim 1973
  • Mesleği: Fransız varoluşçu filozof
Gabriel Marcel Kimdir Sayfası

Bu sayfada Gabriel Marcel hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Gabriel Marcel sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Gabriel Marcel 1889-1973 yıllaɾı aɾasında yaşamış olan Fɾansız vaɾoluşçu filozof.

Geɾçek olanı ɾasyonel olanla, yani özleɾle ya da değeɾleɾle özdeşleştiɾdiğine, şeyleɾi saf nesneleɾe dönüştüɾdüğüne inandığı ve vaɾoluşu, çelişik olduğu geɾekçesiyle, inkaɾ ettiğine inandığı idealizme kaɾşı çıkan Maɾcel, inancın önemini vuɾgulamış ve Heideggeɾ gibi, insani tecɾübenin ontolojik ağıɾlığını oɾtaya çıkaɾmaya çalışmıştıɾ. sozkimin.com

Gabriel Marcel Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Gabriel Marcel sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Gabriel Marcel sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Metafizik bir bilim dalıdır.

Zamanlarda Müzik fazla matematik fazla parfüm gibi.

İnsanda varoluş duygusunu oluşturan şey umuttur.

Birine 'Seni seviyorum' demek, ona 'Sen hiç ölmeyeceksin' demektir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste