Fritz Neumark Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada iktisatçı Fritz Neumark ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Fritz Neumark kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Fritz Neumark mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Fritz Neumark
  • Adı: Fritz Neumark
  • Doğum: 1900
  • Ölüm: 9 Mart 1991
  • Mesleği: iktisatçı
Fritz Neumark Kimdir Sayfası

Bu sayfada Fritz Neumark hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Fritz Neumark sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Türkiye'de iktisat öğreniminin gelişmesinde ve gelir vergisi yasalarının hazırlanmasında önemli katkıları olan Yahudi asıllı Alman iktisatçı. 1900'de doğdu. 1936'da Hitler Almanyasından Türkiye'ye göç ederek, İstanbul Üniversitesi'ne öğretim üyesi olarak katıldı.1952 yılı başına kadar Türkiye'de kaldı.Üniversitede, maliye ve iktisat dersleri verdi. sozkimin.com Türkçe olarak çok sayıda eser yayınladı. Türk üniversitelerinde halen görevli bulunan çok sayıda iktisat ve maliye öğretim üyelerinin hocasıdır. Türkiye'den ayrıldıktan sonra Frankfurt Üniversitesinde uzun yıllar görev yaρan ve rektörlüğünde bulunan Neumark, kamu maliyesi alanında milletlerarası kuruluşlarda görev yaρmış ve vergi alanındaki incelemeleri yönetmiştir.

Ayɾıca Boğaziςi'ne Sığınanlaɾ isimli Nazi Almanyası'ndan Tüɾkiye'ye gelmiş bilimadamlaɾını anlatan biɾ kitaρ yazmıştıɾ.
kaynak: wiki

Fritz Neumark Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Fritz Neumark sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Fritz Neumark sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Türkler pek farkında degil; ama Avrupalılar şu gerçeğin farkındadır. Tarihten Türkler çıkarılırsa ortada tarih diye bir şey kalmaz.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

hümaşah

bu sözün hamgi kaynaktan alıntılandığı hakındaa bilgi verseydiniz gerçekten çok faydalı bir paylaşım

Perihan

Timucin

Evet güzel ve faydalı bilgiler vermişsiniZ ama bn bir tarihçi olarak kaynak kısmını eksik gördüm w ikipediadan hariç arşiv belgelrini falan kaynak olarak kullandınız mi

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste