Frank McCourt Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li öğretmen ve yazar Frank McCourt ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Frank McCourt kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Francis "Frank" McCourt mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Frank McCourt
  • Adı: Frank McCourt
  • Doğum: 19 Ağustos 1930
  • Ölüm: 19 Temmuz 2009
  • Mesleği: ABD'li öğretmen ve yazar
Frank McCourt Kimdir Sayfası

Bu sayfada Frank McCourt hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Frank McCourt sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Fɾancis "Fɾank" McCouɾt, (d. 19 Ağustos 1930 - ö. 19 Temmuz 2009) İɾlanda asıllı, ABD'li öğɾetmen ve Pulitzeɾ ödüllü yazaɾ. McCouɾt'ı tüm dünyaya tanıtan eseɾi Angela'nın Külleɾi'diɾ.

New Yoɾk, Bɾoklyn'de doğdu ancak küçük yaşta ailesi ile beɾabeɾ İɾlanda'ya geɾi döndü. sozkimin.com Frank McCourt 11 yaşındayken babası onları terk etti. Ailesine, özellikle de annesine yardım etmek isteyen Franky 13 yaşında eğitim hayatına veda etti. 19 yaşında New York'a gittikten ve askerliğini yaρtıktan sonra yarım kalan eğitim hayatına New York üniversitesin'de devam edebildi.
kaynak: wiki

Yazarın diğer kitaρları
'Tis (1999)
Teacher Man (2005)
Angela and the Baby Jesus (2007)
My lucky Charms And Me (2008)

Frank McCourt Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Frank McCourt sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Frank McCourt sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Benim ölümden sonraki yaşamım burada. Neysem oraya gideceğim, zira ben toprağım. Toprak-ülkemde, bir sıra havuca can verebileceğimi bilmek çok rahatlatıcı bir duygu.

İnsanın kafasının içine kimsenin karışamaması çok güzel bir şey.

Beyniniz sizin kutsal sarayınızdır.

Fakir olabilirsiniz, pabuçlarınız delik olabilir. Ama aklınız her zaman bir saraydır.

Geriye bakıp çocukluğumu anımsadığımda, nasıl hayatta kalabildiğime hala şaşarım. Kötü bir çocukluktu; mutlu bir çocukluğun pek kayda değer yanı yoktur zaten.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Öztürk Selim

Benim ölümden sonraki yaşamım burada. Neysem oraya gideceğim, zira ben toprağım. Toprak-ülkemde, bir sıra havuca can verebileceğimi bilmek çok rahatlatıcı bir duygu.
Frank McCourt

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste