Frank Drake Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li astronom ve astrofizikçi Frank Drake ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Frank Drake kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Dr. Frank Donald Drake mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Frank Drake
  • Adı: Frank Drake
  • Doğum: 28 Mayıs 1930
  • Mesleği: ABD'li astronom ve astrofizikçi
Frank Drake Kimdir Sayfası

Bu sayfada Frank Drake hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Frank Drake sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Dr. Frank Donald Drake (d. 28 Mayıs 1930, Şikago), ABD'li astronom ve astrofizikςi. SETI'nin kurucusu olması ve Drake denklemi ile Arecibo mesajının yaratıcı olmasıyla tanınır. sozkimin.com

Uzaylılarla ilk kez bilimsel anlamda iletişim kurma girişiminde bulunan Drake, 1960 yılında güneşe benzeyen iki yakın yıldızdan gelen sinyalleri dinlemek amacıyla 25 metrelik bir radyo gözlem çanağından faydalansa da, bu girişim başarıya ulaşmadı.
kaynak: wiki

Frank Drake Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Frank Drake sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Frank Drake sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

SETI çalışmaları her zaman sınır-bilim veya sahtebilim olarak ilan edilme riskini taşımıştır. Bu nedenle, söz konusu çalışmalara katılacakların çok donanımlı, doğru düşünen kişiler olmaları gereği vardır.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

recep

ödevime çok yardımı dokundu

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste