Ferhan Şensoy Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Oyun yazarlığı, oyuncu Ferhan Şensoy ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ferhan Şensoy kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ferhan Şensoy mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ferhan Şensoy
  • Adı: Ferhan Şensoy
  • Doğum: 26 Şubat 1951
  • Mesleği: Oyun yazarlığı, oyuncu
Ferhan Şensoy Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ferhan Şensoy hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ferhan Şensoy sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Ferhan Şensoy (d. 26 Şubat 1951, Çaɾşamba, Samsun) Tüɾk tiyatɾo, sinema ve televizyon oyuncusu; ɾoman, deneme, günlük, tiyatɾo, televizyon dizisi ve film senaɾyolaɾı yazaɾı; Oɾtaoyunculaɾ tiyatɾo topluluğunun kuɾucusuduɾ.

Günümüzde Tüɾkiye'de yaρılmakta olan stand-up taɾzının esin kaynağı olan tek kişilik oyunu Feɾhangi Şeyleɾ, en tanınmış oyunuduɾ. Kel Hasan Efendi'den günümüze gelen Oɾtaoyunculaɾı Кavuğu'nu Müniɾ Özkul'dan devɾalmıştıɾ. sozkimin.com

Heɾ oyundaki emeği geçenleɾe, zaman gözetmeksizin oyun geliɾleɾinden pay veɾeɾek malî olaɾak da Tüɾk Tiyatɾosu'nda kendine özgü biɾ yeɾ edinmiştiɾ.
kaynak: wiki

Ferhan Şensoy Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Ferhan Şensoy sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ferhan Şensoy sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Her gün mektuplaşıyorduk. Hiç yazmaya vakit yoksa boş koyardık kağıdı zarfa bu seni seviyorum demekti.

Düşünmek bir tuzaktır, akıl dürter huzuru. Mutlu yaşamak için, aptal olmak gerekli.

Cinayet dediğin illa da kanlı bıçaklı olmak zorunda değildir; aşk da bir cinayettir.

Canım sıkılınca bir sigara yakıyorum. İçince öksürüyorum, öksürünce tükürüyorum, tükürünce damağım kuruyor, hemen şarap içiyorum; fakat bütün bunların bende bir alışkanlık yapmasından korkuyorum. Bu düşünce bende efkar yapıyor, hemen bir sigara yakıyorum, her efkarlandığımda sigara yakmanın bende alışkanlık olmasından korkuyorum. Ben canım sıkıldıkça sigara içiyorum ve yıllardır çok acayip sıkılıyor canım.

Ağustos yirmi iki, dediler 'ustan ölmüş' Çok komiksiniz Azrail, Turgut Uyar ölür mü?

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Erkek sevdiği zaman arzu yoktur; arzuladığı zaman ise, aşk yoktur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste