Felsefe, hem kamusal düşünüşün(sağduyu) hem de dinin eleştirilmesi ve aşılmas...

söz kimin

Bu sayfada İtalyan düşünür, siyasetçi ve sosyalist kuramcı Antonio Gramsci tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Antonio Gramsci şöyle demiştir: Felsefe, hem kamusal düşünüşün(sağduyu) hem de dinin eleştirilmesi ve aşılmas... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Antonio Gramsci

Felsefe, hem kamusal düşünüşün(sağduyu) hem de dinin eleştirilmesi ve aşılmasıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İlle de kendine sürgün denilmesini istiyorsan, sen zaten kendi kendini sürgün etmişsin. Çünkü bunu ancak kendin yapabilirdin, başkası değil.

Aşk, zehirli oklar gibi bir erkeğin kalbini delen ,sonra gidip başkasının kalbine saplanan bir kelimedir.

Ses hoyrat sevinç yılgın şakaklarım sonbahar.

Gazel Tahammül mülkünü yıktın Hulagu Han mısın kafir Aman dünyayı yaktın ateş-i suzan mısın kafir Kız oğlan nazı nazın şehlevend avazı avazın Belasın ben de bilmem kız mısın oğlan mısın kafir Ne ma'na gösterir duşundaki ol ateşin atlas Ki ya'ni şule-i cansuz-ı hüsn ü an mısın kafir Nedir bu gizli gizli ahlar çak-i giribanlar Aceb bir şuha sende aşık-ı nalan mısın kafir Sana kimisi canım kimi cananım deyü söyler Nesin sen doğru söyle can mısın canan mısın kafir Şarab-ı ateşinin keyfi rüyun şul'elendirmiş Bu haletle çerağ-ı meclis-i mestan mısın kafir Niçin sık sık bakarsın öyle mirat-ı mücellaya Meğer sen dahi kendi hüsnüne hayran mısın kafir Nedim-i zarı bir kafir esir etmiş işitmiştim Sen ol cellad-ı din ol düşmeni iman mısın kafir

Bazen tüm bağları koparıp gitme cesaretini buluyorum kendimde. İşte o an, keşke nereye gideceğimi bilsem! Giderim herhalde.

Kanunlar ülkelere göre değişir ama insan hep aynıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste