Felsefe, fiziği daha dikkatli bir bilginin gerekli olduğu yerlerde ele alır, ...

söz kimin

Bu sayfada Yunan mucit ve matematikçi Ktesibios tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ktesibios şöyle demiştir: Felsefe, fiziği daha dikkatli bir bilginin gerekli olduğu yerlerde ele alır, ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ktesibios

Felsefe, fiziği daha dikkatli bir bilginin gerekli olduğu yerlerde ele alır, çünkü bu başlığın altına giren problemler çoktur... Dolayısıyla, Ctesibius veya Arşimet okuyucusu ve aynı sınıftaki diğer risale yazarları, bu konularda filozoflar tarafından eğitilmedikçe, onları takdir edemezler. (Ktesibios ve Arşimet hakkında Vitruvius'un sözü)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Filozof dışarıdadır, o bir katılımcı değildir, oturur ve geçmişin şarkılarını dinleyerek ve aracılığın armonisine kulak vererek yaşlanır.

Yaşamın en büyük gizlerinden biri budur. Bugün çok kişi, insanı için için kemiren bir mantık yüzünden ölüyor. İnsan, pişmanlık duymadığı tek şeyin yaptığı yanlışlıklar olduğunu en sonunda anlıyor ama iş işten geçmiş oluyor.

Yurda ve halkın özgürlüğüne düşman olanlar, her zaman halkın soylu davası uğrunda kendilerini feda edenlere haydut gözüyle bakmışlardır.

Mantıklı düşünüp mantıksız davranmak insan yapısının özelliğidir.

'Sensiz olmuyor' diyen kalbe güvenilmez. Sensizliği denemiştir, bugün değilse yarın, mutlaka başaracaktır.

Canımın acısıydın. Ben bir tek o canı unutmamak için her şeyi hatırlamıştım.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste