Felsefe, fiziği daha dikkatli bir bilginin gerekli olduğu yerlerde ele alır, ...

söz kimin

Bu sayfada Yunan mucit ve matematikçi Ktesibios tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Ktesibios şöyle demiştir: Felsefe, fiziği daha dikkatli bir bilginin gerekli olduğu yerlerde ele alır, ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Ktesibios

Felsefe, fiziği daha dikkatli bir bilginin gerekli olduğu yerlerde ele alır, çünkü bu başlığın altına giren problemler çoktur... Dolayısıyla, Ctesibius veya Arşimet okuyucusu ve aynı sınıftaki diğer risale yazarları, bu konularda filozoflar tarafından eğitilmedikçe, onları takdir edemezler. (Ktesibios ve Arşimet hakkında Vitruvius'un sözü)

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Susmalıyım belkide! Kefenleyip tüm kelimeleri, cümleleri, öylece mısraları gömmeliyim. Ne sahibim bu yerde! nede kiracı! Sadece bir ömürlük misafirim ben. Yüregimiz kıymet bilene emanet.

Ben kimseyi öldürmedim. Kimse ayakkabılarıyla ölmedi.

Herkes kendi gibi olmalı ve herkes hep kendini geçmeye çalışmalı.

Bizim hayallerimiz vardı, içinde tek başına yaşadığımız. Bizim acılarımız vardı, kalbimizde tek başına çektiğimiz. Bizim ölümlerimiz vardı, tek başına ve yakışıklı. Hayallerimiz, acılarımız ve ölümümüz hepsi tek başına, hepsi yalnız.

Bir kişinin kalbini ve aklını anlamak için, başarmış olduğu işlere bakma, ancak arzu ettiklerine bak.

İnsan yığınlarının davranış biçimlerini önceden kestirmek için, onların güç bir durumdan kendilerini kurtarmak için hiçbir zaman çok önemli bir çaba göstermediklerini kabul etmek gerekir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste