Faydalı ile faydasızı ayırdedebilenler, bilgi sahibi olanlardır....

söz kimin

Bu sayfada İslam ilahiyatçısı, din bilgini Şeyh Edebali tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Şeyh Edebali şöyle demiştir: Faydalı ile faydasızı ayırdedebilenler, bilgi sahibi olanlardır.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Şeyh Edebali

Faydalı ile faydasızı ayırdedebilenler, bilgi sahibi olanlardır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Daima doğruyu söylerim. Ama doğrunun tamamını değil. Çünkü doğrunun tamamını kimse söyleyemez. Her şeyi söylemek imkânsizdir. Yeterince kelime yoktur. Doğruyu, gerçek olana yaklaştıran da bu imkânsizliktir.

son telsiz konuşmaları - Cengiz Yüzbaşım, uçağından dumanlar yükseliyor, atla. (Ütğm. Öztarhan) - Yüzbaşım, Cayır cayır yanıyorsun, atla. (Ütğm. Öztarhan) - Tamam, atladı. (Yüzbaşı Konedralı) - Paraşütü açıldı. (Ütğm. Öztarhan)

Kim ki bulduğunda mezarı açacak Ve kim ki açtığı bu mezarı hemen kapamayacak, Lanet onu bulacak Ve kimse nedenini bilmeyecek.

Kendi nefsine hakim olan, dünyaya hükmedebilir.

Yaşamak değil ki bu; ölümü geciktirmek.

Son zamanlarda arkadaşlarımla stüdyomun içini boyayarak eğleniyorum. Manet bu konuda bana yardım ediyor, onu Montpellier'deki sergiye gönderebilirim. Bu resim, 'Paris' Salonu için yapacağım resmi erteledi, ama çok çalışıyorum ve tamamlanması çok uzun sürmeyecek. (Mektubunda)

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste