Farklı sıcaklıklardaki iki yüzey, aralarında bir gaz bulunan bir ortamda bulu...

söz kimin

Bu sayfada İrlandalı akademisyen ve fizikçi George Francis FitzGerald tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. George Francis FitzGerald şöyle demiştir: Farklı sıcaklıklardaki iki yüzey, aralarında bir gaz bulunan bir ortamda bulu... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

George Francis FitzGerald

Farklı sıcaklıklardaki iki yüzey, aralarında bir gaz bulunan bir ortamda bulunduklarında, onları ayırmaya eğilimli bir kuvvet vardır. Bu kuvvetin varsayımı, Bay Crooke'un radyometrelerinin kollarının hareketi ve sıvıların sözde küresel halleri de dahil olmak üzere çok sayıda olguyu açıklar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Acı çekiyor olabilirim ve çaresizlik içinde diğerlerinin bana davrandığı gibi, haksızca davranmayı isteyebilirim. Eğer böyle yaparsam, yaralı hislerimin neden olduğu eğilimler tarafından yenilgiye uğratılmış olacağım. Fakat acı çekiyor olmama rağmen, ödev duygusuyla adilce hareket ediyorsam, o zaman ahlaklı bir şekilde hareket ediyorum demektir.

Bazen insan evi gibi, hayatına da sağlam bir temizlik yapmalı. İçini tüketen aşkları, sahte dostları; bencil, nankör insanları sonsuza kadar hayatından çıkarmalı.

Amacınız zarar vermekse, güce ihtiyacınız vardır. Diğer her şey için sadece sevgi yeterlidir.

Felsefede ben'den, psikolojik olmayan anlamda söz edilebilecek ve edilmesi gereken bir yol vardır.

En eski tarihlerden beri din, daima zulme ve fesada alet olmuştur.

Kim, (din) kardeşinin ırz ve namusunu onu giybet edene karşı savunursa, allah da kıyamet günü o kimseyi cehennemden korur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste